В Колумбії відбувся референдум, на якому більша частина тих, хто проголосував, відмовилася підтримати перемир'я з радикальним повстанським угрупуванням "Революційні збройні сили Колумбії" (FARC).
Угода про припинення вогню між повстанцями і владою попередньо була підписана в червні на Кубі, а тиждень тому підкріплена підписами та на офіційній зустрічі в Картахені.
Після підрахунку 99,79% бюлетенів за угоду віддали свої голоси 49,76%, висловилися проти 50,23% учасників голосування. Для схвалення остаточної угоди його прихильники повинні були набрати не просто більшість голосів, але не менше 13% від загального числа виборців (приблизно 4,5 мільйона голосів з 34,9 мільйона мають право на волевиявлення), повідомляє РИА Новости.
Угода між FARC і урядом Колумбії була підписана після чотирьох років переговорів. Свої підписи під угодою поставили президент країни Хуан Мануель Сантос і лідер бойовиків Родріго Лондоньо, відомий як Тимолеон Хіменес або Тимошенко.
Сантос зазначив тоді, що іншого шляху зупинити війну, в якій загинуло понад 260 тис. осіб, немає. Згідно з умовами угоди, повстанське угрупування відмовляється від збройної боротьби і стає політичною партією, яка буде брати участь у виборах 2018-го року.
27 вересня лідер FARC Лондоні вибачився перед усіма, хто постраждав за 52 роки війни повстанців з колумбійською владою, і пообіцяв виплатити компенсації всім жертвам.
Для цих цілей ФАРК погодилася віддати всі свої активи: угруповання володіє фермерськими господарствами, будівельними компаніями та магазинами.
Передбачається, що за допомогою цих активів учасники ФАРК відмивали гроші, отримані в результаті продажу наркотиків, вимагання та викрадень, повідомляє Російська служба ВВС.
Конфлікт між урядом Колумбії та ліворадикальними повстанцями почався в 1960-х роках через невдоволення глибокою соціально-економічною нерівністю між жителями країни. З цієї ж причини і в інших державах Латинської Америки в той час спалахнули великі повстання.
Протистояння колумбійської влади і FARC - найдовший конфлікт уряду і повстанців не тільки в історії Південної Америки, але і всього західного півкулі. FARC з'явилася в 1966 році на тлі невдоволення жителів країни соціальною нерівністю. Жертвами конфлікту стали близько 220 тисяч людей. Близько 7 мільйонів втратили дах над головою. Війна в Колумбії сприяла виникненню збройних конфліктів та в ряді інших країн регіону.