UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція ніколи не звернеться за фіндопомогою до РФ - міністр фінансів

Афінам поки вистачає і "європейських" боргів, тому пропонована Росією допомога "навіть не обговорюється".

Греція ніколи не звернеться за фінансовою допомогою до Росії, заявив в середу грецький міністр фінансів Янніс Варуфакіс.

"Я можу відповісти точно: це не обговорюється. Ми ніколи не будемо запитувати фінансову допомогу у Росії", - заявив Варуфакіс в інтерв'ю німецькій газеті Zeit, відповідаючи на питання про можливе отримання кредиту від РФ.

У понеділок аналогічну точку зору з даного питання висловив новий прем'єр країни Алексіс Ціпрас. "Зараз таких думок немає", - заявив він.

Міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле заявив, що Берлін не схвалює прагнення Греції до більш близьких зв'язків з Росією і не вважає, що можлива російська допомога в змозі замінити підтримку Євросоюзу, пише "Прайм".

Наприкінці січня глава російського Мінфіну Антон Силуанов заявив, що РФ розгляне питання надання фінансової допомоги Греції, якщо країна звернутися за нею.

Як повідомляє агентство Bloomberg, після відвідин Риму, Парижа та Італії Варуфакіс провів переговори з грецького держборгу і загальної ситуації у Франкфурті з главою Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі. Далі його чекає зустріч з міністром фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.

Грецький міністр фінансів назвав дискусію з Драгі плідною. При цьому він підкреслив "абсолютну і непорушну впевненість уряду, що справи в Греції не можуть більше йти по-старому: ні з точки зору реформ, ні з точки зору програми, яка призвела до боргової та дефляційним кризи в нашій країні", передає "Інтерфакс".

тим часом прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас перебуває з візитом у Брюсселі, де він проводить переговори з головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Також у середу німецька Die Welt оприлюднила інтерв'ю з Варуфакісом, в якому він називає себе міністром країни-банкрута і говорить про необхідність зміни курсу для Євросоюзу в цілому. На думку Варуфакіса, займатися потрібно не економією на пенсіонерах та обговоренням часу роботи аптек, а боротьбою з розкраданням державних коштів, ухиленням від податків, картельними змовами, які обходяться економіці набагато дорожче.

Варуфакис стверджує, що "так звані реформи", нав'язані Греції "трійкою" міжнародних кредиторів (ЄЦБ, Єврокомісія і МВФ) зруйнували країну: на перший погляд, здається, що економічне зростання відновлюється, але ціни і зарплати знижуються, і умови для подальшого підйому відсутні. Він запропонував прив'язати процентні виплати Греції за зовнішнім боргом до зростання ВВП.

Новий глава грецького Мінфіну користується економкласом звичайних авіарейсів, у зв'язку з чим він досить популярний і на батьківщині, і в Європі, відзначає Die Welt.

Більшість європейських фондових індексів знижуються в середу, а євро подешевшав на 0,3% до долара на тлі переговорів з грецького держборгу, хоча і Варуфакіс, і Ціпрас спростували повідомлення про те, що Греція потребує списання боргів.

За даними поінформованих джерел, ЄЦБ виступив проти пропозиції Греції про випуск короткострокових облігацій на 10 млрд євро, які могли б виконати роль бридж-кредиту для нового уряду, який почав переговори з кредиторами про нові умови співпраці.

Греція 4 лютого розмістила боргові зобов'язання вперше після приходу до влади нового уряду, що виступає проти заходів жорсткої економії. Афіни розмістили піврічні папери на 812,5 млн євро під 2,75% річних при очікуваних 625 млн євро, однак перепідписка книги заявок була мінімальною з липня 2006 року - 1,3 рази. На подібні короткострокові папери припадає близько 15 млрд євро із загального держборгу Греції, що перевищує 315 млрд євро.