Іде "гра" з історичними персонажами, що відволікає населення від пекучих проблем. Наприклад, за опитуваннями "Левада-центру", схвалення Йосипа Сталіна в Росії 2019 року досягло рекорду - 70%. Його роль в історії оцінюють як "швидше позитивну" 52% росіян, як "безумовно позитивну" - 18%.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов. За його словами, віртуальний простір має свої внутрішні переходи, які забезпечують системність цих уявлень.
"З цієї причини, утримуючи якийсь об'єкт у полі зору, ми автоматично викликаємо в масовій свідомості інший об'єкт, пов'язаний з ним причинно-наслідковими зв'язками. Така зв'язка може мати, наприклад, такий вигляд: "наведення порядку - Сталін - Путін". Сталін залишається негативним персонажем. Як бачимо, його негатив при цьому не втрачається, оскільки тоді втрачалася б вірогідність. Просто це стає другорядною ознакою, випинаючи на перше місце позитив, що його приймає частина населення", - зазначає експерт.
Детальніше про вплив віртуальних світів на людину читайте у статті Георгія Почепцова "Маскульт, гламур і соцмедіа: з гармат по горобцях чи горобцями по гарматах?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".