UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головний економічний радник Трампа подав у відставку

ЗМІ вважають, що причиною стало рішення глави Адміністрації підвищити мита на імпорт сталі та алюмінію.

Головний економічний радник очільника Білого дому Гері Кон вирішив подати у відставку після того, як Дональд Трамп залишив на порядку денному підвищення мита на імпорт сталі та алюмінію, попри поради економістів не робити цього, повідомляє The New York Times.

Президент США висловив жаль щодо такого рішення глави Національної економічної ради.

"Гері був моїм провідним економічним радником і зробив чудову роботу, щоб скерувати наш порядок денний, допомагаючи забезпечити історичні скорочення податків і реформи та знову запустити нашу економіку", - цитує видання Трампа.

У Білому домі запевняють, що немає жодних причин, які могли би змусити Кона прийняти таке рішення, однак сам він ще минулого тижня попередив, що піде у відставку, якщо президент не відмовиться від своєї ідеї запровадити підвищені тарифи на імпорт металів.

Білий дім радник Трампа залишить впродовж найближчих тижнів. Таким чином, як зазначає видання, він поповнить чималий список посадовців вищої ланки, які залишили останнім часом кабінет президента Трампа.

Євросоюз, у відповідь на ініціативу Дональда Трампа ввести мита на імпорт сталі та алюмінію, готує каральні тарифи на імпорт продукції відомих американських брендів з головних для Республіканської партії штатів, підвищуючи, таким чином, тиск на Дональда Трампа. Імпортні мита торкнуться цілої низки споживацьких, аграрних і металургійних товарів.

У четвер, 1 березня, на зустрічі з представниками найбільших металургійних компанійпрезидент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію, а відповідний указ підпише наступного тижня.

Американський президент хоче обкладати іноземну сталь 25%-м митом, а алюміній - 10%-м.

Раніше Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найвірогіднішим результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягара, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.