UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова ВООЗ порадив не скасовувати карантин занадто швидко

Системи охорони здоров'я мають бути готові до повернення до режиму жорсткого карантину.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейсус заявив про ризик повернення до режиму жорсткого карантину, якщо держави необдумано послаблювати протиепідеміологічні заходи, передає Reuters.

Гебрейсус закликав уряди діяти "поетапно і вкрай обережно". Він також вказав на необхідність підготувати систему охорони здоров'я до ймовірної другої хвилі пандемії COVID-19.

За словами очільника ВООЗ бізнес може повернутися до звичайного режиму роботи після суттєвого спаду захворюваності, і закликав вкладати гроші в медицину.

Читайте також: Пом'якшення карантину в США може призвести до загибелі ще 233 тисяч людей від коронавірусу – вчені

Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.

Автори доповіді не дійшли згоди щодо місця зародження пандемії. Австралія вважає, що вірус почав поширюватися з ринку диких тварин у Вухані, США наполягають: це був витік з інституту вірусології.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що має докази витоку коронавірусу. Білий дім наказав спецслужбам розслідувати всі повідомлення про випадки зараження, дослідити супутникові знімки та інші дані, щоб встановити, чи приховували Китай і ВООЗ інформацію.

А державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров'я в тому, що вона не впоралася з підкоренням пандемії. 15 квітня Сполучені Штати заявили про припинення фінансування ВООЗ.

Своєю чергою Китай заявляв, що коронавірус привезли до країни саме з території США. Докладніше про вплив пандемії на розстановку сил на міжнародній арені читайте у статті Сергія Корсунського "Геополітика пандемії" для ZN.UA.