UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Ради Європи вважає популізм і націоналізм загрозами для безпеки і демократії

За словами генерального секретаря організації, популісти намагаються зменшити довіру населення до європейських демократичних інститутів.

Європа постала перед серйозними викликами і загрозами, такими як тероризм, війни і міграція. І популісти користуються цими проблемами для того, щоб підірвати демократію на континенті.

Про це сьогодні сказав генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд в Страсбурзі.

"Націоналісти і популісти успішно використовують проблеми у багатьох куточках, і довіра до національних і європейських інститутів зменшується", - сказав він.

Ягланд додав, що на тлі цих процесів Рада Європи зафіксувала серйозні прогалини у законах і практиках країн-учасниць. Крім того, основні права людини включно зі свободою слова і зібрань, а також прав на приватність, дедалі більше скорочуються.

"Це не лише неправильно, це небезпечно. Якщо ми не будемо дотримуватися наших демократичних принципів і вирішувати наші проблеми, при цьому повністю поважаючи права людини, тоді ситуація лише погіршиться", - сказав голова Ради Європи.

Тим часом, в Раді Європи зафіксували проблеми у роботі судів і ЗМІ на континенті. Організація опублікувала щорічний звіт генерального секретаря щодо викликів і для безпеки і захисту прав людини. Зокрема, у звіті йдеться про те, що майже половина із 47 країн-членів Ради Європи не забезпечують достатніх гарантій безпеки для журналістів. Зазначається, що минулого року почастішали випадки нападів за працівників ЗМІ і нищення їхньої власності. При цьому такі випадки траплялися навіть у тих країнах, де демократія вважається розвиненою.

Нещодавно Рада Європи заявила про репресії проти українціві татар в Криму. Місцеві жителі скаржилися, зокрема, на неефективну бюрократію, широко поширену корупцію, ефект блокади (особливо щодо постачання води та електроенергії), а також вплив санкцій на ціни, торгівлю, подорожі. За підсумками поїздки РЄ прийшов до висновку, що йому необхідний постійний доступ в Крим для спостереження за ситуацією в сфері прав людини.

Також вчора у Раді Європи закликали скасувати заборону Меджлісу в РФ і окупованому Криму. У організації вважають, що Меджліс нерозривно пов'язаний з прагненням кримських татар відновити свої позиції на півострові після десятиліть вигнання в радянську епоху.