Голова ПАРЄ Анн Брассер висловила надію на те, що 3і Асамблея зможуть знайти вихід з кризи у відносинах до січня 2015 року. "У січні 2015 року підтверджуються повноваження всіх національних делегацій", - сказала вона.
"Я сподіваюся, до цього вдасться вирішити конфлікт, тому що якщо конфлікт буде вирішено, я не бачу ніяких причин, (щоб) знову наділити російську делегацію повноваженнями", - сказала Брассер, додавши, "що, якщо криза триватиме і нічого не зміниться, я не знаю, як будуть реагувати, я не можу говорити за більшість, подивимося".
"Саме тому я намагалася пояснити спікеру Держдуми Сергію Наришкіну і глави комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушкову, що дуже важливо, щоб ви були тут, на засіданнях комісій, щоб контактувати особисто, пояснити ситуацію, позицію", - сказала голова ПАРЄ.
На її думку, це "в інтересах делегації РФ - брати участь в нашій роботі". Вона пояснила, що делегація "може в ній брати участь, виступати, обговорювати, але не голосувати".
Нагадаємо, 10 квітня ПАРЄ через ситуацію навколо України і Криму позбавила російську делегацію права голосу, права участі у роботі статутних органів Асамблеї і можливості працювати у групі спостерігачів за виборами. У сформованій ситуації делегація РФ прийняла рішення не брати участь у червневій сесії ПАРЄ. Брассер звернула увагу на те, що прийняті рішення стосуються тільки цієї сесії, яка закінчується в січні 2015 року (пленарні частини річної сесії Асамблеї проходять чотири рази на рік).
Нагадаємо, 10 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) позбавила російську делегацію права брати до кінця року участь у голосуваннях, делегація також не зможе працювати у керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.
Як пояснюється у документі, "для того, щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації щодо України, Асамблея приймає рішення підтвердити повноваження російської делегації, але при цьому призупинити її право голосувати до кінця сесії 2014 року".
Представники РФ не зможуть працювати у керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами. За такий варіант резолюції проголосували 145 членів ПАРЄ, 21 був проти і 22 утрималися. Російська делегація, згідно з правилами ПАРЄ, участі в голосуванні щодо "свого" питання не брала.
Асамблея заявила, що політичний діалог має залишатися найкращим способом пошуку компромісу і висловилася проти повернення до стереотипів холодної війни !zn
Читайте також:
ПАРЄ позбавила Росію права голосу і виключила зі своїх керівних органів
Російські депутати не з'явилися у ПАРЄ на слухання питання про позбавлення права голосу