UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова МЗС Ірану відреагував на застереження Трампа

Міністр закордонних справ Ірану іронічно заявив Трампу, що застереження американського лідера його "не вразили".

Схоже, Іран починає переймати у США тактику "твітерних війн" - принаймні, раніше ЗМІ зазначали відносно спокійну реакцію офіційних осіб Ірану на усі загрози і різкі висловлювання влади США. Однак на застереження Трампа зреагував міністр закордонних справ Ірану Джавад Зариф, який заявив, що зовсім не вражений погрозами на адресу своєї країни з боку президента США Дональда Трампа, розмістивши відповідний пост в Twitter.

"Не вразили. Кілька місяців тому світ став свідком ще більше різких порожніх погроз. А іранці чують такі загрози вже 40 років, нехай досі їх формулювання було більш цивілізованим. Наш народ існує вже тисячоліття і став свідком того, як рушаться імперії, в тому числі і наша власна – яка протрималася довше, ніж існують деякі країни", - написав міністр.

На закінчення Зариф написав великими літерами "БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!". Точно таке ж застереження, причому теж заголовними літерами, зробив у Twitter Трамп, звертаючись до Тегерану.

COLOR US UNIMPRESSED: The world heard even harsher bluster a few months ago. And Iranians have heard them -albeit more civilized ones-for 40 yrs. We've been around for millennia & seen fall of empires, incl our own, which lasted more than the life of some countries. BE CAUTIOUS!

- Javad Zarif (@JZarif) 23 липня 2018 р.


Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп направив попередження лідеру Ірану Хасана Роухани; він зажадав від іранського президента ніколи більше не загрожувати Сполученими Штатами, погрожуючи наслідками.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".