Керівник 3. Заступника Александера Джона Інгліса також буде звільнено до кінця 2013 року. Очікується, що посада голови АНБ дістанеться командувачу 10-м флотом ВМС віце-адміралу Майклу Роджерсу, передає Reuters з посиланням на джерела в офіційних колах.
Разом з тим прес-секретар АНБ США Вані Вайнс заперечує інформацію про те, що його начальник покидає свій пост саме через скандал навколо стеження відомства за американцями і громадянами інших країн. За його словами, рішення про відхід було прийнято Александером вже давно, бо він вже три рази продовжував свій термін перебування на посаді. "Справа в тому, що після переговорів з міністром оборони Чаком Гейгелом і головою комітету з розвідки Дайєнн Файнстайн його звільнення було відтерміновано до весни 2014 року", - додає Вайнс.
Александер перебував на посаді голови АНБ США довше за всіх своїх попередників - з 2005 року. Інгліс став його заступником у 2006 році. Їхній подвійний відхід надає президенту США Бараку Обамі можливість провести реформу агентства відповідно до реалій сьогоднішнього дня, а також визначитися, чи будуть АНБ і Кібернетичне командування ВПС США мати в майбутньому окремих керівників, зазначає Reuters.
Зараз на посаду нового глави АНБ США пророкують Роджерса, який є провідним військовим командиром Кібернетичного командування ВПС США з 2011 року. До цього він обіймав посаду командира розвідки в Об'єднаному комітеті начальників штабів США і Тихоокеанському командуванні США.
Колеги Роджерса вважають, що якщо вибір впаде на нього, то АНБ не буде розчарованим у "видатному наступнику" Александера. "Роджер - це природжений лідер, проникливий і піклується про безпеку суспільства", - заявив, зокрема, один з представників Міністерства оборони США, який побажав залишитися анонімом.
АНБ США опинилося у центрі скандалу цього року, коли колишній співробітник відомства Сноуден передав виданням Guardian і The New York Times відомості про методи роботи американської розвідки. Згідно з його матеріалами, спецслужби США активно використовували програму стеження щодо простих громадян і чиновників по всьому світу, прослуховуючи їхні телефонні розмови і переглядаючи їхні дані в Мережі.
Виступаючи на захист організації, Александер раніше заявляв, що використання секретної програми PRISM дозволило запобігти десяткам терактів. При цьому, за його словами, спецслужби звертаються до програми стеження лише в тому випадку, якщо існує загроза нацбезпеці США. На початку жовтня Федеральний суд США дозволив АНБ продовжувати вести необхідний збір інформації про телефонні дзвінки американців. !zn
Читайте також:
Розвідка США зізналася, що практикує стеження через інтернет і телефони
Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів