UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голос церкви має звучати в унісон з державою – Лукашенко

Розкол - це не про Білорусь.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що для подолання розбіжностей голос церкви має звучати в унісон з державою. Про це він заявив у понеділок на зустрічі з членами синоду Руської православної церкви та синоду Білоруської православної церкви, пише прес-служба білоруського президента.

Лукашенко підкреслив, що позиція Білорусі в питаннях подолання розбіжностей сформована раніше і не змінилася.

"І тут, на моє глибоке переконання, голос церкви - один з найбільш потужних і впливових - має звучати в унісон з державою", - заявив він.

"Мушу вас запевнити, як би не складалася ситуація, ми будемо робити все, щоб в мирній і спокійній Білорусі не було ніколи антагоністичних зіткнень не тільки релігій, але, боронь боже, між нами, православними", - сказав білоруський лідер.

"Будемо робити все для того, щоб ми зміцнювалися, - і наша держава, і наш народ, - в цій православній вірі. Тому я сказав: розкол - це не про нас. І ми зробимо все для того, щоб зберегти нашу єдність", - підкреслив Лукашенко.

"Ми найближчі сусіди, братські слов'янські народи. І далі ми будемо робити все можливе для того, щоб на українську землю швидше повернулися мир і злагода. Розкол - це не про нас, не для нас. І ми зробимо все, я впевнений в цьому. Час - найкращий лікар і суддя, ми обов'язково будемо разом", - заявив президент Білорусі.

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної православної церкви. На Фанарі заявили, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсні анафеми, які Російська православна церква наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Патріарх Київський і Всієї України-Русі Філарет повідомив, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви.

У Соборі візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.

Саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос, повідомив президент Петро Порошенко.

Детальніше про релігійну ситуацію в Україні читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, так Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".