Кількість воєн, збройних конфліктів і масових заворушень до 2050 року може збільшитися в півтора рази через потепління клімату, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.
"Наразі є кілька гіпотез, що пояснюють зв'язок клімату та конфліктів. Наприклад, зміни клімату впливають на економічне становище, особливо в аграрних країнах, а люди частіше беруться за зброю при погіршенні економічних умов, можливо, почасти для того, щоб добути собі засоби для існування", - пояснив один з авторів дослідження Соломон Сян (Solomon Hsiang) з Університету Прінстона (США).
Для свого аналізу вчені обрали 60 досліджень, присвячених зв'язку клімату та конфліктів. Вони розглядали індивідуальні конфлікти (бійки, вбивства, зґвалтування), міжгрупові і політичні зіткнення (громадянські війни, повстання, етнічні конфлікти і вторгнення), а також випадки різких і значних змін правлячих режимів або зникнення цілих цивілізацій.
Дослідження охопили період з 10 тисячоліття до нашої ери до цього часу і всі основні географічні регіони світу. Оскільки природний розбіг температур у різних регіонах різниться, дослідники розрахували величину стандартного відхилення, що дозволило порівнювати коливання температури і кількості опадів в різних районах.
Наприклад, стандартне відхилення, що дорівнює одиниці, відповідає підвищенню температури в Африці на 0,4 градуса Цельсія протягом цілого року або потепління в Америці на 3 градуси Цельсія на місяць. Вчені виявили, що вже така зміна температури збільшує вірогідність міжособистісних конфліктів на 4%, а групових - на 14%.
Вчені прогнозують, що до 2050 року при прогнозованих темпах глобального потепління в найбільш "гарячих" регіонах кількість міжгрупових конфліктів може зрости більш ніж на 50%, якщо тільки наступні покоління не зможуть пристосуватися до температурних коливань краще від своїх предків. !zn
Читайте також:
Через глобальне потепління сотні американських міст підуть під воду
Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг трохи менший за Київ