Відставка глави Пентагону Чака Хейгела пов'язана з його остаточним розчаруванням діями Білого дому, який зайняв відносно пасивну позицію щодо агресії Росії і не затвердив його план щодо стримування президента РФ Володимира Путіна, пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.
"Одна з речей, які Хейгел найбільше цінує - це ясність", - сказав один з представників Пентагону, додавши, що це не було тим, з чим Білий дім добре справлявся.
Як пише WSJ, Хейгел не був самотній у своєму розчаруванні. Подібні почуття щодо повільності Білого дому поділяли і два його безпосередніх попередника в Пентагоні. Конгресмени також відзначають, що буде вкрай складно знайти заміну Хейгелу, яка зможе влаштувати нинішню команду з національної безпеки.
У той же час, як пише видання, розчарування Хейгела діями Білого дому щодо розв'язання кризи в Україні почалися значно раніше.
Не зважаючи на публічну обіцянку Білого дому підтримати Україну і протистояти російській агресії, потім він кілька місяців обговорював поставку Києву мінімальної допомоги, пише видання.
Зокрема, за словами помічників глави Пентагону, Хейгела турбувався, що Путін інтерпретує бездіяльність США в питанні допомоги Україні як байдужість, і вирішить, що може робити все, що захоче.
Хейгел намагався закликати Барака Обаму до дій. В кінці липня під час приватного зібрання, він підкреслив, що США не приділяють достатньої уваги Росії і "коливаються" від кризи до кризи без чіткого спрямування. Тоді Хейгел повідомив президенту, що саме Москва, а не Близький схід, представляє найбільшу загрозу світовій безпеці в довгостроковій перспективі.
Він сказав, що США і раніше потрібно було знайти спосіб деескалації напруженості у відносинах з Росією і протистояти її тісній взаємодій з Китаєм.
Як пише видання, у вересні Хейгел направив в Білий дім листи, в яких вимагав найближчим часом прийняти рішення щодо Росії, поки ситуація загострилася. Однак йому відповіли, що не варто піднімати Москву в списку пріоритетів Обами.
24 листопада Глава Пентагону Чака Гейґела пішов у відставку. Це була перша відставка в адміністрації на міністерському рівні після втрати демократами більшості в сенаті.
Також Барак Обама заперечує відставку Хейгела з політичних мотивів.