Міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр, який відповідає за розв'язання кризи, викликаногої масовим напливом біженців, заявив, що потік біженців до Німеччини зріс у чотири рази порівняно з минулим роком.
"Тільки в липні до Німеччини приїхали 83 тисячі біженців, за весь серпень число повинне скласти між 90 і 100 тисяч. Тільки за минулий тиждень прибутку 25 тисяч осіб. Це дуже багато", - сказав Томас де Мезьєр.
За його словами, міграція по південному шляху - з Лівії через Середземне море в Італію - зросла на 5-10%, а потік через Балкани збільшився більш ніж на 600%.
Він зазначив, що значний наплив біженців – це "велика проблема навіть для такої добре організованої та багатої країни як Німеччина".
Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.