UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МВФ вважає необхідною реструктуризацію боргу Греції

Лагард зазначила, що Греція знаходиться в ситуації гострої кризи, до якої необхідно підходити серйозно і негайно.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що фонд вважає за необхідне реструктуризацію боргу Греції.

"Нашою порадою завжди було те, щоб програма працювала на двох опорах - однією з них є важливі реформи і фіскальна консолідація, як ми радили у разі Ірландії, Португалії та Кіпру. Друга опора - реструктурування боргу, яке, на нашу думку, необхідно в даному випадку, щоб забезпечити стабільність боргу", - заявила Лагард, виступаючи в Інституті імені Брукінгса у Вашингтоні.

Зі слів глави МВФ, Греція знаходиться в ситуації гострої кризи, до якої необхідно підходити серйозно і негайно. "У цій ситуації ми повністю задіяні, щоб допомогти знайти рішення", - додала вона.

При цьому Лагард дала зрозуміти, що нових кредитів Греції в даний момент не буде, оскільки країна не виплатила фонду вчасно черговий платіж в 1,5 мільярда євро минулого тижня. Правила фонду не дозволяють кредитувати країни, які допустили прострочення платежів МВФ.

"МВФ повинен слідувати своїм правилам, не підганяти їх, завжди повинно бути рівне ставлення до всіх", - сказала Лагард.

Нагадаємо, ЄС дав Греції строк до ранку п'ятниці, щоб представити свої пропозиції по проведенню реформ в обмін на пакет фінансування.

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.