UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Мінфіну Греції звинуватив кредиторів в "тероризмі"

Варуфакіс зайшов ще далі у своїй риториці проти кредиторів.

Міністр фінансів Греції 3, відомий своїми не завжди дипломатичними висловлюваннями і діями, напередодні референдуму звинуватив кредиторів в "тероризмі".

Так, в інтерв'ю El Mundo, Варуфакіс заявив: "Те, що вони (кредитори - ред.) роблять з Грецією, має назву - тероризм".

Він також додав, що Брюссель і кредитори нібито своїми вимогами, а також закликами сказати "так" на референдумі просто хочуть "принизити" Грецію, цитує міністра The Telegraph.

Варуфакіс також заявив, що саме в ЄС "змусили" грецький уряд закрити банки, щоб "посіяти паніку" серед людей, що і називається "тероризмом".

Глава Мінфіну в черговий раз закликав греків сказати "ні" кредиторам і нагадав, що піде у відставку, якщо населення Греції прийме умови кредиторів.

Читайте також: Кремль не чекає, що Греція тепер змусить ЄС відмовитись від санкцій – FT

У відставку також пообіцяв піти і прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас, щоб у разі підтримки греками пропозицій кредиторів не бути "приниженим" прем'єром. Він також активно закликає населення Греції сказати "ні" кредиторам на референдумі в неділю.

Ціпрас в п'ятницю повідомив, що звіт МВФ фактично виправдав дії грецького уряду, тому чекає списання 30% боргу та відстрочення погашення кредиту на 20 років.

Раніше в п'ятницю Європейський фонд фінансової стабільності офіційно оголосив Греції банкрутом.

У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).

В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. Напередодні референдуму переваги греків, згідно з даними різних соцопитувань, змінюються протягом дня.