Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засмучений тим, що прямі переговори між лідерами грецької і турецької общин Кіпру по возз'єднанню не призвели до очікуваних результатів.
"Генеральний секретар ООН поділяє розчарування обох лідерів, які сподівалися на те, що зустрічі (швейцарському) місті Мон-Пелерин прокладуть шлях до заключного етапу переговорів", - йдеться в заяві, з якою від імені генсека виступив його прес-секретар, повідомляє Центр новин ООН.
Повідомляється, що в своїй заяві генсек висловив думку про те, що "лідери кіпріотів виправдають надії людей і знайдуть рішення, прийнятне для обох громад".
Раніше повідомлялося, що на переговорах у Швейцарії президент Кіпру Нікос Анастасіадіс, що відноситься до грецьких кіпріотів, а також лідер турецьких кіпріотів Мустафа Акинчи не змогли подолати розбіжності з територіального питання.
Кіпр залишається розділеним на дві частини після 1974 року, коли Туреччина вторглася на острів у відповідь на спробу перевороту з метою об'єднання Кіпру з Грецією. Після цього він розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру (її визнає тільки одна Туреччина) і Республіку Кіпр з переважно грецьким населенням.
Президент Республіки Кіпр заявив, Кіпр буде блокувати процес вступу Туреччини в ЄС. За його словами, переговори не почнуться, поки Анкара не визнає суверенітет острова.
Зараз на Кіпрі розгорнуті Збройні сили ООН з підтримки миру. Вони були створені резолюцією Ради безпеки, прийнятої 4 березня 1964 року з метою запобігти зіткнення між кіпрсько-грецької та кіпрсько-турецькою громадами і сприяти підтримці і відновлення закону і порядку. Після збройних зіткнень 1974 року обов'язки миротворців були розширені.
Миротворці ООН почали стежити за дотриманням режиму буферної зони між позиціями кіпрської національної гвардії і турецьких і кіпрсько-турецьких сил. У липні цього року Рада безпеки ООН продовжила мандат цих сил до 31 січня 2017 року.