Після того, як винищувачі 3 перехопили два десятка російських літаків на Європою, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що "не бачить в цьому причин для паніки". Однак генеральний секретар Альянсу Єнс Стольтенберг дещо іншої думки щодо ситуації і відносин з Росією.
Про це пише Die Welt, яка зауважує, що голова НАТО погрожує Кремлю дуже жорсткою відповіддю у випадку посилення провокацій і агресії.
Видання зауважує, що відносини між НАТО і Росією вже не ті, що були після повалення Берлінської стіни і закінчення Холодної війни. Швеція вперше хоче вступу в Альянс через пошуки невідомої субмарини, яка могла бути російською, Польща через війну на Сході України вимагає більшого контингенту союзників на своїй території, а в Східній Європі і Скандинавії зріс попит на танки.
ЗМІ Данії повідомляють, що Росія також моделювала сценарій ядерного удару по острову Борнхольм. Данійські експерти назвали цю провокацію "найбільшою з 1991 року".
Тож Єнс Стольтенберг назвав реакцію канцлера Німеччини на провокації Росії "стриманою". Однак, на думку видання, між рядками прозвучало, що Берлін недооцінює ситуацію.
"Ми не в такій ситуації, як це було в часи Холодної війни, але поведінка Росії підірвала всі надії на побудову співпраці між нею і НАТО, які в нас були після падіння Берлінської стіни", - сказав генсек НАТО.
"Ми повинні підвищити бойову готовність наших військ і працювати над новими навичками і технікою ведення бою. Наша міць знадобиться нам у відносинах з Росією", - додав він.
У Варшаві теж жорсткіше відреагували на провокації Росії в повітряному просторі Європи. Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк прокоментував, що реальні провокації Кремля дозволяють протестувати готовність військ відбити загрозу.
"Це виходить за рамки звичайних маневрів", - сказав польський міністр. Раніше інше німецьке видання Die Welt писало, що Москва відчуває себе загнаною в кут НАТО. Також стало відомо, що перехоплені НАТО бомбардувальники Росії намагалися зникнути з радарів.