UA / RU
Підтримати ZN.ua

FT: Думка росіян про конфлікт в Україні - це "війна" телевізора та холодильника

Західу слід наносити удари по "слабкому" місцю Росії - по її економіці.

Російському президенту Володимиру Путіну слід було б зайнятися краще економікою в країні, а не бойовими діями, пише оглядач Гідеон Рахман у The Financial Times.

"У моєї подруги з Москви є хороший спосіб опису того, як її співгромадяни ставляться до війни в Україні. Вона називає це "війна телевізора і холодильника". Телевізор підвищує російський "дух" розповідями про Великої Вітчизняної Війні, про боротьбу з "фашистською" Україною і про інтриги Заходу. Але порожній холодильник погіршує настрій", - пише автор.

"Конкурс" між холодильником і телевізором тепер можна бачити і в опитуваннях громадської думки в Росії. Недавнє опитування показує, що 44 % росіян бачить американців ворогами, порівняно з 4 % до початку конфлікту в Україні. Але інше опитування свідчить про те, що тільки 19 % громадян РФ вважають, що Україна повинна бути в складі Росії, у порівнянні з приблизно 50 % респондентів, які схвалили цю ідею в березні минулого року.

"Битва за російські голови відновиться, якщо і коли війна в Україні перейде на наступний рівень. Це може відбутися найближчим часом", - пише автор. Навіть німецький канцлер Ангела Меркель, яка провела переговори про припинення вогню минулого тижня, сказала, що це лише "проблиск надії".

"Якщо росіяни і їхні "довірені особи" перейдуть у наступ, на Заході "заспівають" про те, яка ж хитра влада президента Володимира Путіна, яка затискає безвольний Захід", - йдеться в статті.

Незважаючи на наявність військового і дипломатичного переваг, в інших важливих аспектах позиція Москви слабка. Порожні холодильники росіян відображають той факт, що економіка країни знаходиться у важкому стані. Це, в кінцевому рахунку, може змінити "російські розрахунки".

Путін проводить паралелі між сьогоднішнім конфліктом і Великою Вітчизняною війною, маючи на увазі, що люди знову готові пройти через будь-які позбавлення, але його надії необґрунтовані. Звичайно, Росія - не функціонуюча демократія і народне невдоволення не здатне вплинути на владу, але російський лідер пам'ятає свою обіцянку більш високих стандартів життя для своїх громадян. Крім того, всілякі матеріальні нестатки і ізоляція країни навряд чи виглядають привабливо.

Літні росіяни знають, що таке Радянський Союз, коли живеш тільки "на картоплі". Але молодь не має поняття про те, що це таке, пише автор статті.

Має сенс зараз нанести удар по "слабкому" місцем Росії - по її економіці. Оскільки Путін замість неї, займається бойовими діями. Тому, як зазначає автор, Захід повинен готувати нові санкції, на випадок загострення ситуації.

Читайте також: Більше половини білорусів вірять російської пропаганди - асоціація журналістів

16 лютого вступив в силу розширений список санкцій ЄС, в який крім Кобзона потрапили заступник голови Міноборони РФ, а також лідери бойовиків "ДНР" і "ЛНР".