UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція відмовилася виводити своїх військових із Нігеру

Виведення військ загрожує ще більшій нестабільності в регіоні.

Франція відкинула пропозицію хунти Нігеру розірвати двосторонні військові угоди, заявивши, що тільки «легітимне» керівництво західноафриканської країни має на це право, пише France 24.

Нігер має особливу стратегічну цінність як для США, так і для Франції, оскільки обидві держави мають значну військову присутність у цій західноафриканській країні. Понад тисяча військовослужбовців з кожної країни базується в Нігері, щоб допомогти боротися зі сплеском джихадистських нападів у регіоні.

Читайте також: Хунта в Нігері вимкнула франкомовні канали

«Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає цю країну як свій найкращий антитерористичний форпост у нестабільному Сахельському регіоні. Франція відмовилася виводити своїх військових, заявивши, що тільки «легітимна» влада має право просити про це», зазначають журналісти.

Видання додає, що вивід військ із Нігеру загрожує не лише сплеском джихадистських угруповань, але й посиленням впливу російської групи найманців «Вагнер», яка присутня в кількох країнах Сахельського регіону, зокрема Малі, Чад та Буркіна-Фасо.

Нагадаємо, затягнувши Нігер у свою орбіту, Москва може взяти під контроль понад 60% виробництва ядерного палива у світі.

Читайте також: Африканські лідери готуються до інтервенції у Нігер – Reuters

Протягом останніх років Москва приділяла особливу увагу розвитку відносин з африканськими державами. Вона не лише розвивала контакти із партнерами на узбережжі Середземного моря, де традиційним її союзником є Алжир — один з найважливіших клієнтів російського ОПК. Росія посилювала свою присутність у Субсахарській частині континенту, в якій з часів розпаду СРСР мала обмежений вплив. Про Африку в геополітичних планах Кремля читайте у статті Миколи Замікули для ZN.UA «Африканське сафарі Кремля».