UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція і Велика Британія закликали РФ припинити авіаудари по опозиції в Сирії

Від нальотів російської авіації страждають тисячі мирних жителів.

Міністр закордонних справ великої Британії Філіп Хеммонд закликав Росію припинити авіаудари по представникам опозиційних сил у Сирії.

"Росія стверджує, що вона атакує терористичні угруповання, і в той же час послідовно бомбить не екстремістів, у тому числі цивільне населення", - сказав він.

На думку Хеммонда бойові дії будуть продовжуватися, якщо тривати атаки на помірковані опозиційні групи.

"Якщо ця угода (про режим припинення вогню в Сирії) буде працювати, ці авіаудари повинні припинитися", - підкреслив міністр.

Разом з тим, президент Франції Франсуа Олланд закликав російську владу відмовитися від допомоги адміністрації президента Сирії Башара Асада.

"Ми повинні бути впевнені в тому, що Башар Асад залишить посаду", - заявив Олланд.

Він також підкреслив, що в результаті російських бомбардувань в Сирії страждають тисячі мирних жителів, які вимушені залишити свої будинки.

Як писало агентство Bloomberg, конфлікт у Сирії звужується до протистояння між Асадом і ІД."Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламським державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.

Минулого тижня повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.

Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".