Франція і Німеччина у понеділок запропонували створити фонд відновлення в розмірі 500 млрд. євро (542 млрд. дол.) для фінансування відновлення економіки Європейського союзу, який стикається з найбільшою післявоєнною кризою через пандемію коронавірусу.
Фінансований за рахунок "запозичення на ринку в ім'я ЄС", цей фонд надійде в "найбільш постраждалі сектори та регіони" в блоці з 27 членів, передає AFP.
Країнам, які отримують вигоду від фінансування, не доведеться повертати суму, заявив президент Франції Еммануель Макрон.
"Безсумнівно, що ці 500 мільярдів євро не будуть повернуті бенефіціарами", - сказав він на спільній відеоконференції з канцлером Ангелою Меркель.
"Ми переконані, що зараз не тільки справедливо, а й необхідно виділяти кошти ... що ми будемо поступово повертати кошти через кілька майбутніх європейських бюджетів", - сказала Меркель.
Ці запозичення не будуть рівносильні так званим "коронабондам", до яких прагнуть Італія та Іспанія, тому що вони будуть здійснюватися і погашатися в рамках бюджетів ЄС, а не прямим взаємним взаємовпливом боргу державами-членами.
Але тим не менш це знаменує собою значне зрушення з боку Німеччини, яка досі відкидала розмови про загальні позики.
Німеччина, Нідерланди та інші багаті країни здавна розглядали коронабонди як спробу південного боргу спробувати несправедливо скористатися фіскальною дисципліною півночі.
Але Меркель заявила, що серйозність кризи означає, що "солідарність" має бути на порядку денному.
"Мета полягає в тому, щоб Європа вийшла з кризи більш згуртованою і солідарною", - сказала Меркель, назвавши цю пропозицію "сміливою".
Як повідомлялося раніше, 9 квітня Єврогрупа погодила пакет на суму 540 млрд євро, який повинен запрацювати до 1 червня.
Про спричинену пандемією коронавірусу економічну кризу та її вплив на Україну читайте в статті доктора економічних наук, професора Віктора Козюка "Коронакриза vs глобальна фінансова криза".