UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція більше не вимагає відставки Башара Асада з посади президента Сирії - Ъ

Перше місце зараз для Франції займає боротьба з тероризмом, друге - проблема біженців.

Франція, яка нещодавно у складі країн Коаліції завдала ракетного удару по Сирії у зв'язку з хімічної атакою у місті Дума, більше не вимагає безумовної відставки сирійського президента Башара Асада, в інтерв'ю "Комерсанту" заявила посол Франції в Москві Сільві Берманн.

Посол заявила, що для Парижа зараз на перше місце вийшла боротьба з тероризмом.

"І тут ми солідарні з Росією. Перші удари Франції були по Рацці, по "Ісламській державі", за участю якої були організовані теракти відносно французьких громадян, у тому числі в концертному залі "Батаклан" в Парижі у листопаді 2015 року", - заявила дипломат.

Вона додала, що друге місце в списку хвилюючих Францію проблем займають біженці.

"Ми б воліли, щоб сирійці могли залишатися у своїй країні, а для цього потрібне політичне рішення. Не можна, щоб просто комусь вдалося відвоювати назад у бойовиків територію країни і Башар Асад залишився, як і раніше, при влади", - пояснила вона.

У відповідь на питання, чи може Асад все ж залишитися при владі, французький посол підкреслила, що Париж не претендує на право вирішувати за сирійський народ.

"Але про вимогу безумовної відставки Башара Асада більше мова не йде", - зазначила Берманн.

До речі, після того, як Франція взяла участь у нанесенні удару по Сирії, Асад повернув французам орден Почесного Легіону, яким його в 2001 році нагородив тодішній президент Франції Жак Ширак.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об'єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".