UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фізичні вправи важливіше для психічного здоров'я, ніж гроші – вчені з Єля та Оксфорда

Деякі види спорту, пов'язані з соціалізацією, можуть надавати позитивний вплив на ваше психічне здоров'я, ніж інші заняття спортом.

Ясно, що фізичні вправи приносять користь як фізичному, так і психічному здоров'ю людини. Видання Business Insider спробувало довести, що фізичні вправи більше впливають на психічне здоров'я людини, ніж економічний статус, описуючи дослідження вчених з Єльського університету та Оксфорда.

У дослідженні, опублікованому в The Lancet, вчені зібрали дані про фізичну поведінку та психічний настрій понад 1,2 мільйона американців.

Учасникам дослідження запропонували відповісти на наступне питання: "Скільки разів ви відчували себе психічно нездоровими за останні 30 днів, наприклад, через стрес, депресію або емоційні проблеми?"

Учасників також запитали про їх доходи та фізичну активність. Респонденти могли вибирати з 75 видів фізичної активності - від скошування газону, догляд за дітьми та виконання роботи по дому до підняття тягарів, їзди на велосипеді й бігу.

Люди, які залишаються активними, як правило, щасливіші

Вчені виявили, що, в той час як ті, хто регулярно займаються фізичними вправами, зазвичай відчувають себе погано протягом 35 днів у році, неактивні учасники в середньому відчували себе погано на 18 днів більше.

Крім того, дослідники виявили, що фізично активні люди відчувають себе так само добре, як і ті, хто не займається спортом, але заробляють на 25 тисяч доларів на рік більше.

По суті, вам доведеться заробляти набагато більше, щоб отримати той же ефект підвищення щастя, як і від спорту.

Але це не означає, що чим більше ви займаєтеся спортом, тим ви щасливішими.

Надмірність вправ може бути шкідливими для вашого психічного здоров'я

"Зв'язок між тривалістю занять спортом та розумовим навантаженням має U-подібну форму", - сказав автор дослідження Адам Чекроуд з Єльського університету в інтерв'ю Die Welt.

Дослідження показало, що фізична активність сприяє поліпшенню психічного добробуту тільки тоді, коли вона потрапляє в певні часові рамки.

Згідно з дослідженням, три-п'ять тренувань, кожна з яких триває від 30 до 60 хвилин, ідеальні на тиждень.

Психічне здоров'я тих учасників, які займалися понад три години на день, страждало більше, ніж тих, хто не був особливо фізично активний. Твитнуть Поделиться

Вчені також помітили, що деякі види спорту, пов'язані з соціалізацією, такі як командні види спорту, можуть надавати позитивний вплив на ваше психічне здоров'я, ніж інші заняття спортом.

Хоча зараз, можливо, не так легко брати участь у групових видах спорту, як раніше, є багато групових онлайн-занять, в які можна взяти участь, та інші види сольного спорту, які можна спробувати.

Наприклад, катання на велосипеді, ні аеробіка, ні фітнес технічно не є командними видами спорту, але ці заняття також можуть зробити значний позитивний вплив на ваше психічне здоров'я, підкреслюють вчені.

Читайте також: Громадянина Мексики заарештували у США через співпрацю з РФ

Раніше вчені з Університету Квін і Федерального університету Ріо-де-Жанейро заявили про те, що білок іризин, який виробляється при фізичних вправах, нейтралізує симптоми хвороби Альцгеймера.