UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фізичні покарання роблять дітей агресивними — The Telegraph

Покарання не допоможе виправити поведінку дітей.

Вчені визначили зв’язок між фізичним покаранням та такими проблемами, як агресія і асоціальна поведінка у дітей. Нове дослідження виявило, що фізичні покарання неефективні у боротьбі з поганою поведінкою і фактично роблять дітей ще більш агресивними, пише The Telegraph.

Вчені з університетського коледжу Лондона (UCL) проаналізували 69 досліджень на цю тему, щоб визначити переваги та недоліки такої застарілої «практики виховання».

Зараз вихователям заборонено бити дітей у більшості країн світу. У США в усіх 50 штатах закон фактично не забороняє батькам застосовувати фізичні покарання.

«Фізичне покарання є неефективним та шкідливим і не приносить користі для дітей та родини загалом. Це доводить наш аналіз», - каже провідний автор дослідження з UCL Аня Хайльманн.

«Ми бачимо чіткий зв’язок між фізичним покаранням та такими проблемами, як агресія і асоціальна поведінка. Фізичне покарання послідовно передбачає збільшення таких типів поведінкових труднощів», - додає вона.

Дослідження в Британії показало, що діти, які зазнали фізичного покарання у перші два роки свого життя, удвічі частіше мали проблеми з емоціями та поведінкою у віці чотирьох років, ніж діти, яких ніколи не били, розповідають вчені.

Ще одне дослідження з США повідомило про подібний ефект: діти, яких били у віці трьох років, мали на 40 відсотків більше шансів демонструвати вищий рівень агресії у віці п’яти років.

«Батьки застосовують фізичні покарання, оскільки вважають, що це виправить поведінку дітей. Але наше дослідження виявило чіткі та вагомі докази того, що фізичне покарання не покращує поведінку дітей, а погіршує її», - каже професор Елізабет Гершофф із Техаського університету в Остіні.

«Це ще одне важливе дослідження, яке показує, що фізичне покарання шкодить дітям», - каже психолог Джоанна Барретт.

«Для прикладу, в Англії в 2021 році діти є фактично єдиною групою в суспільстві, яка юридично може піддаватися фізичним покаранням. Важливість реформ не викликає сумнівів. З урахуванням законодавчих змін, які вже відбулися в Шотландії та Уельсі, Вестмінстер відстає від цього питання», - додає Барретт.

Всі діти повинні мати можливість виростати вільними від насильства, резюмує видання.

Читайте також: Під час пандемії COVID-19 кількість випадків домашнього насильства значно зросла — Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні

Багато говорилося про те, що під час пандемії збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Певна річ, не оминуло це й альтернативних сімейних форм виховання.

Чому діти в Україні страждають від нелюбові, від насильства, від неясного майбутнього, про те, наскільки Україна відсунула від себе їхні проблеми, читайте у статті Алли Котляр «Чужі діти».