UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінляндія не виключає, що Росія може застосувати силу проти неї – EUObserver

Гельсінкі поки не збирається приєднуватися до НАТО, але розраховує, що альянс зможе прийняти фінську армію до свого складу в будь-який момент.

Міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністьо розповів про намір його країни підписати оборонний пакт з США до осені, коли американці підуть на дільниці обирати нового президента.

Причина бажання Гельсінкі зблизитися з Вашингтоном у військовому плані пов'язана з агресією Росії проти України. Про це сьогодні повідомляє видання EUObserver.

"Я переконаний, що наша співпраця з США продовжиться не зважаючи на те, хто з кандидатів переможе на виборах президента", - сказав фінський міністр.

При цьому Нііністьо додав, що угода, яку Гельсінкі хочуть укласти з Вашингтоном, не передбачає безумовної обіцянки прийти на поміч в разі війни.

"Вона охопить області, в яких ми вже працюємо разом, такі як військові навчання, обмін інформацією і спільні дослідження", - сказав він.

Коментар міністра оборони Фінляндії прозвучав за кілька місяців до виборів президента США. Цьогорічний кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп зайняв проросійську позицію у своїй кампанії і поставив під сумнів майбутнє НАТО.

Фінський міністр закордонних справ Тімо Соіні на зустрічі з послами своєї країни в Гельсінкі зауважив, що російське вторгнення в Україну змінило ситуацію в області безпеки в Європі.

"Ми не можемо і не хочемо відвертатися від Росії. Водночас треба бути чесними: своїми діями в Криму Росія порушила європейські правила", - сказав Соіні, нагадуючи про окупацію українського півострова в 2014 році.

Він додав, що Фінляндія працює над побудовою тісних оборонних зв'язків з Швецією і НАТО. Він також назвав Стокгольм "найближчим і найбільш природним партнером" своєї країни. Водночас Фінляндія не планує зараз приєднатися до НАТО, однак голова фінської дипломатії додав, що "збереження дверей відкритими також йде на користь фінській безпеці".

Видання нагадує, що нещодавно Фінляндія висловила свої погляди на міжнародну політику в звіті, який був складений урядом. В ньому йдеться про те, що впродовж останніх 10 років Росія своїми діями і спекуляцією кинула виклик суті системи європейської безпеки і дестабілізувала її. При цьому фінський уряд нагадує про численні агресивні провокації з російського боку проти балтійських країн. Також у Гельсінкі вважають, що Фінляндія вже стала мішенню російської "гібридної війни", оскільки Росія почала поширювати на неї свою пропаганду, а також чинити політичний і економічний тиск.

"Застосування або погроза застосування військової сили проти Фінляндії не виключена", - йдеться в документі.

Раніше президент Фінляндії заявляв про бажання провести референдум про входження в НАТО. За словами Нііністе, членство його держави в НАТО необхідно обговорювати без прив'язки до того, чи приєднається до альянсу Швеція.