UA / RU
Підтримати ZN.ua

Facebook змінить правила розміщення політреклами через втручання РФ в американські вибори

В компанії відреагували на офіційне пред'явлення звинувачень 13 росіянам і трьом російським компаніям.

Компанія Facebook має намір змінити правила розміщення політичної реклами в соцмережі у зв'язку з висунутими ряду російських громадян і компаній звинувачень у втручання у вибори президента США в 2016 році.

Як повідомив один з керівників компанії, особи, які бажатимуть розмістити політичну рекламу чи агітаційні матеріали на користь того чи іншого американського політика, проходитимуть додаткову авторизацію, передає "Голос Америки".

У заявці необхідно буде вказати свою адресу проживання в США, після чого Facebook відправить на неї звичайною поштою лист-підтвердження з паролем.

Таким чином, компанія хоче убезпечити себе й переконатися, що участь у кампанії беруть громадяни США. Згідно з американським законодавством, особам, які не є громадянами Сполучених Штатів, заборонено брати участь, агітувати або фінансувати виборчу кампанію кандидатів на виборах усіх рівнів.

У п'ятницю, 16 лютого, Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Усі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень", відомої як "фабрика тролів".

В офісі генпрокурора США повідомили про наміри екстрадувати обвинувачених росіян в Сполучені Штати.

Зі свого боку, глава Білого дому Дональд Трамп висловив думку, що результати розслідування та обвинувачення на адресу росіян і російських компаній у втручанні у президентські вибори в США не доводять змову з ними його штабу.

Нагадаємо, Росію підозрюють у впливі на голосування під час виборів президента Сполучених Штатів у 2016 році.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.

Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.