UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган проти Кілічдароглу: 28 травня у Туреччині відбудеться другий тур виборів президента

Другий тур виборів президента Туреччині відбувається вперше в історії країни

Центральна виборча комісія у Туреччині призначила проведення другого туру президентських виборів на 28 травня, оскільки жоден з кандидатів не зміг набрати більше 50% голосів виборців, повідомляє CNN Turk із посиланням на голову виборкому Ахмета Йенера. 

За його даними, станом на 15:15 кількість внутрішніх скриньок для голосування була розкрита на рівні 100%, а відсоток участі склав 88,92%. Рівень участі за кордоном становив 52,69%. В даний час за кордоном налічується 35 тисяч 87 голосів, введення даних яких продовжується. Згідно з попередніми результатами, пан Реджеп Тайіп Ердоган отримав 49,51%, Кемаль Кілічдароглу – 44,88%, пан Сінан Оган – 5,17% та Мухаррем Індже – 0,44%. 

«Якщо ми приймемо, що 35 тисяч 87 голосів, які все ще не введені в систему станом на 15:15, були віддані нашим двом найкращим кандидатам, то видно, що Реджеп Тайіп Ердоган набрав би 49,54%. Якщо всі 35 тисяч 87 голосів були б віддані Кілічдароглу, то він отримав би 44,85% голосів. Тож видно, що жоден кандидат не може отримати право бути обраним (у першому турі)», – пояснив рішення виборчої комісії Йенер. 

Він зазначив, що другий тур президентських виборів проходитиме вперше в історії Туреччини. Різниця між Ердоганом та Кілічдароглу за результатами першого туру склала менше 5% голосів виборців. 

Читайте також: The Economist: Туреччина може позбутись Ердогана, у демократів у всьому світі з’явиться надія

Нагадаємо, що Ердоган знаходиться при владі у Туреччині майже 20 років. За прогнозами аналітиків, озвученими The Guardian, він має реальний шанс втратити владу, програвши вибори кандидату від об’єднаної опозиції Кілічдароглу.  

12 травня президент Ердоган заявив, що погодиться з результатами недільних виборів і, в разі програшу, передасть владу переможцеві. «Ми вважатимемо будь-який результат голосування легітимним і зробимо все, що вимагає демократія», сказав Ердоган.

Про можливі майбутні зміни в політичній системі, суспільному устрої та економічній моделі розвитку Туреччини читайте у статті Євгенії Габер «Головні вибори року: хто прийде до влади в Туреччині, та чого чекати Україні?» на ZN.UA.