UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган пообіцяв сприяти ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО, але натякнув, що процес може затягнутися

За його словами, у парламенті Туреччини наразі пріоритетом є переговори про державний бюджет країни на 2024 рік.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти ратифікації заявки Швеції на членство в НАТО у парламенті країни, але додав, що Стокгольм досі не вжив достатніх заходів проти курдських груп. Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця Ердоган подав до парламенту на ратифікацію законопроект, що схвалює заявку Швеції на вступ до НАТО — цей крок привітали в Альянсі та Стокгольмі. Туреччина спочатку виступала проти ратифікації заявки Швеції через те, що, за її словами, країна надає притулок групам, які Анкара вважає терористичними.

Читайте також: Столтенберг сподівається вже незабаром привітати Швецію в числі країн НАТО

У суботу, 4 листопада, Ердоган сказав, що Стокгольм зробив певні кроки щодо протестів, організованих Робітничою партією Курдистану (РПК), а також щодо ембарго на постачання зброї до Туреччини, але не щодо діяльності РПК у Швеції.

"Нашим обов'язком було подати це на розгляд парламенту на першому етапі, і ми це зробили", - сказав лідер Туреччини. 

Але Ердоган також заявив, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що схвалення членства Швеції в НАТО може бути не швидким.

"Але ми намагатимемося максимально сприяти роботі (над ратифікацією заявки Швеції на вступ до НАТО). Ми намагатимемося демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цьому етапі, доки наші партнери ставляться до нас позитивно", - додав він.

Законопроект має бути схвалений комітетом із закордонних справ парламенту перед голосуванням на загальних зборах. Після цього Ердоган підпише його як закон.

Читайте також: "Нема куди поспішати": У Туреччині тягнуть час із ратифікацією заявки Швеції на членство в НАТО

Швеція і Фінляндія, які тривалий час дотримувалися нейтралітету, подали заявки на вступ до НАТО минулого року, щоб посилити свою безпеку після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Членство Фінляндії було офіційно ухвалене у квітні, а ратифікацію заявки Швеції затримують Угорщина та Туреччина.