UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган передумав висилати з країни послів 10 країн

Президент Туреччини вирішив почекати з рішенням після заяви США і інших країн.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у понеділок відмовився від своєї погрози вигнати 10 західних послів через їх спільну заяву про підтримку ув'язненого лідера громадянського суспільства.

Скасування сталося після того, як Сполучені Штати і кілька інших зацікавлених країн зробили ідентичні заяви, в яких йшлося про те, що вони дотримуються конвенції ООН, яка вимагає від дипломатів не втручатися у внутрішні справи країни перебування.

Після того, як Ердоган головував на багатогодинному засіданні кабінету міністрів, присвяченому дипломатичному протистоянню, він сказав, що посли засвоїли урок і «тепер будуть більш обережними».

«Наш намір абсолютно не в тому, щоб створювати кризу, а в тому, щоб захистити нашу честь, нашу гордість, наші суверенні права», - сказав Ердоган в коментарях, передає France24.

Читайте також: Україна і Туреччина проведуть у лютому засідання стратегічної ради на рівні президентів

Криза почалася з того, що минулого понеділка посольства США, Німеччини і восьми інших країн виступили з незвичайною заявою, в якій закликали звільнити ув'язненого філантропа Османа Кавалу.

64-річний лідер громадянського суспільства і бізнесмен вже чотири роки перебуває в СІЗО без судимості.

Прихильники вважають Кавалу безневинним символом зростаючої нетерпимості до політичного інакомислення, виробленого Ердоганом після невдалого військового путчу в 2016 році.

Але Ердоган звинувачує Кавалу у фінансуванні хвилі антиурядових протестів 2013 року, а потім в участі в спробі державного перевороту.

Справа Кавали може спонукати Наглядовий орган Ради Європи з прав людини почати свої перші дисциплінарні слухання проти Туреччини на чотириденному засіданні, яке завершиться 2 грудня.

Проте аналітики відзначають, що кілька європейських держав, в тому числі Британія, яка є членом НАТО, утрималися від підтримки закликів Заходу до звільнення Кавали.

«Помітна відсутність Великої Британії, Іспанії та Італії... каже про появу в сім'ї західних націй підгрупи, яка вміє уникати конфронтації з Анкарою», - написав політичний аналітик Сонер Чагаптай.