Питання про приєднання Туреччини до Євросоюзу - це процес, кінцевий результат якого поки залишається неясним. Так охарактеризувала канцлер Німеччини Ангела Меркель що триває з 2005 року діалог між Анкарою та Брюсселем. У Берліні вона провела переговори з турецьким прем'єром Реджепом Тайіпом Ердоганом.
Фінансова криза в єврозоні та активну участь Туреччини у вирішенні міжнародних проблем, зокрема, в Сирії і Єгипті, дозволили Ердогану заявити у відповідь:
"Туреччини не настільки необхідний Євросоюз, як навпаки - об'єднаній Європі потрібна Туреччина. Ми розраховуємо і сподіваємося на те, що Німеччина повністю підтримає нас на шляху в ЄС і в процесі вступу. Ми хотіли б, що Німеччина робила більше в цьому напрямку, ніж раніше. До сьогоднішнього дня цього було недостатньо".
Канцлер Німеччини, країни, де зараз проживає 3 мільйони вихідців з Туреччини, підкреслила свій скептицизм у цьому питанні:
"Це не секрет, і в моїй позиції нічого не змінилося: я досить скептично ставлюся до повноправного членства Туреччини в Європейському Союзі. Але в даний час це нас не турбує, так як ми залучені в процес з неясним кінцевим результатом. Але ми хочемо рухати цей процес вперед".
Ердоган запевнив Меркель, що країна продовжить слідувати по шляху реформ. Але останнім часом саме ці реформи піддаються критиці з боку міжнародного співтовариства за чистки у правоохоронних органах країни, обмеження свободи преси і жорстокий розгін демонстрацій минулого літа.
Біля Бранденбурзьких воріт пройшла акція протесту, приурочена до приїзду Ердогана. Її учасники, які представляють різні політичні та етнічні групи вихідців з Туреччини, виступали проти політики, що проводиться нинішнім урядом помірних ісламістів. !zn
Читайте також:
Турецький прем'єр продовжив чищення, звільнивши головного прокурора країни
В Стамбулі поліція водометами розігнала супротивників цензури в інтернеті