Турецька влада на чолі з прем'єр-міністром Реджепом Тайіпом Ердоганом вирішила піти на поступки демонстрантам, які вже два тижні проводять акцію у центрі Стамбула.
Переговори Ердогана з представниками протестувальників тривали майже всю ніч на 14 червня. За їхніми підсумками прем'єр пообіцяв заморозити забудову парку Ґезі до проведення референдуму, який і вирішить подальшу долю проекту.
Члени руху "Солідність з Таксімом", які, зокрема, представляли інтереси активістів, охарактеризували зустріч з владою позитивно. Подальші кроки, за їхніми словами, вони обговорять з колегами, що залишаються в парку Ґезі.
"Прем'єр-міністр сказав, що якщо народ проголосує за те, щоб парк не чіпали, він прислухається до цього рішення. Його слова про те, що проект не будуть виконувати до судового рішення, є позитивним результатом сьогоднішньої ночі", - сказав представник демонстрантів Тайфун Кахраман.
Крім того, Ердоган пообіцяв покарати співробітників поліції, яких визнають винними у надмірному застосуванні сили.
Зі свого боку, присутній на переговорах заступник голови правлячої Партії справедливості і розвитку Хусейн Челік також позитивно оцінив зустріч, однак повторив, що демонстранти повинні покинути парк Ґезі.
"Наш уряд був дуже толерантним, настільки, наскільки може дозволяти демократія. Однак я не думаю, що уряд залишить це місце окупованим на довгий час", - зазначив він.
Нагадаємо, 13 червня Ердоган виступив з "останнім попередженням" на адресу демонстрантів у Стамбулі, вимагаючи від них покинути парк Ґезі протягом 24 годин. В іншому випадку, за його словами, влада буде змушена "вжити відповідних заходів".
Однак протестувальники заявили, що не збираються йти зі своїх місць.
Виступи в Туреччині почалися 1 червня з акції екологів, які висловили протест проти забудови парку Ґезі в центрі європейської частини Стамбула, на місці якого влада вирішила побудувати торгово-розважальний центр.
Незабаром маніфестації перекинулися і на ряд інших міст країни і набули яскраво вираженого антиурядового характеру. Зокрема, протестуючі звинувачували Ердогана в ісламізації країни.
Для розгону демонстрантів поліцейські неодноразово використовували сльозогінний газ і водомети. За останніми даними, в безладах загинули 5 людей, ще близько 5 тис. отримали поранення.
Ердоган багаторазово звинувачував мітингувальників у порушенні закону і заявляв, що "не преклонить коліно" перед "неробами, мародерами і пияками". !zn
Читайте також:
Прем'єр Туреччини дав демонстрантам 24 години, щоб припинити протести
Турецькі телеканали оштрафували за трансляцію заворушень