Епідемія лихоманки Ебола в Західній Африці досягне свого піку до початку грудня поточного року, коли буде фіксуватися від 5 до 10 тис. випадків захворювання на тиждень. Таке припущення висунула Всесвітня організація охорони здоров'я.
Помічник гендиректора ВООЗ Брюс Эйлвард вважає, офіційна статистика щодо захворюваності Эболой може відрізнятись від реальних даних.
За його інформацією, кількість випадків захворювання склала 8 тис. 914, а число смертей - 4 тис. 447. Виходячи з цих даних, рівень летальності становить близько 50%, проте насправді число померлих може бути в два рази вище, вважає він.
Він заявив, що в ряді країн виживають "в кращому випадку 30%" хворих лихоманкою, однак ВООЗ має інформацію про те, що в трьох країнах летальний результат захворювання склав 70%".
Зараз ВООЗ слід своєї стратегії "70-70-60". Цей план передбачає ізоляцію 70% всіх заражених вірусом " Ебола " і "безпечні" похорон 70% жертв лихоманки (без ризику зараження для оточуючих) протягом найближчих 60 днів.
Эйлвард повідомив про те, що в Ліберії, Гвінеї та Сьєрра-Леоне зростає кількість випадків захворювання лихоманкою зростає, зазначивши, що ВООЗ стурбована тим. що район епідемії розширюється в межах Ліберії та Гвінеї, зокрема, вздовж кордонів з Кот-д'івуаром.
Він упевнений, що місія ООН по боротьбі з лихоманкою Ебола, ймовірно, зможе переламати ситуацію на початку грудня, пророкує він.
"Ми очікуємо, що число випадків захворювання (в тиждень) до того моменту буде сягати від 5 до 10 тисяч", - сказав представник ВООЗ, зазначивши, що це поки лише "груба оцінка". За його словами, коли епідемія піде на спад, важливо її повністю знищити, а не дозволяти їй стати ендемічним захворюванням Західної Африки.
Кількість жертв вірусу геморагічної лихоманки Ебола в Західній Африці досягла 4,5 тисяч, що заразилися вірусом 7 тисяч 178 осіб. Медексперти США підтвердили перший випадок захворювання смертельною лихоманкою Ебола на території Сполучених Штатів - в Далласі, штат Техас.
Раніше повідомлялося про те, що вчені з Таїланду заявили про розробку вакцини проти вірусу Ебола. Фахівцям вдалося "отримати антитіла для боротьби з хворобою, викликаною вірусом " Ебола". Відзначимо, що на даний момент спеціального лікування лихоманки Ебола або вакцини проти неї досі не існує. Жодна з великих фармакологічних компаній не вклала гроші в розробку вакцини проти вірусу Ебола, так як подібна вакцина потенційно має дуже обмежений ринок збуту і не обіцяє великих прибутків.
Як повідомлялося раніше, загроза лихоманки Ебола наблизилася до України. У одного з членів екіпажу "Western Copenhagen", який знаходиться в Чорному морі в районі Одеси, підозрюють вірус Ебола. Через загрозу зараження судно не пускають в українські порти. !zn