Сьогодні в Індії, де ситуація з коронавірусною хворобою досягла критичного рівня, не вистачає кисню в лікарнях. Через це 40 країн світу запропонували свою допомогу, інформує Reuters.
Глава індійського МЗС Харш Вардхан Шрінгла заявив, що імпорт кисню сьогодні для країни в пріоритеті. Допомога інших держав зараз дуже доречна.
"Ми говоримо про 550 кисневих установок, які почнуть надходити з різних місць по всьому світу", - розповів він.
В Індії вже кілька днів поспіль фіксуються рекордні добові показники захворюваності в COVID-19 - країна вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і летальних випадків. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг викликати спалах захворювання, яку індійський прем'єр Нарендра Моді назвав «коронавірусним штормом».
Згодом у ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Окрім циркуляції нових штамів хвороби в країні також низький рівень вакцинації та велика кількість масових заходів. Все це призвело до ситуації, за якою весь світ спостерігає сьогодні.
Чому таке коїться в країні, котра є одним із головних постачальників ліків та вакцин від коронавірусу у світі? І як призупинення керівництвом Індії експорту Covishield вплинуло на зобов'язання Індійського інституту сироваток щодо постачання вакцини? Про це читайте у статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії».