UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти ОЗХЗ перевірять зразки "Новачка" з Еймсбері

Британський уряд повторив, що використання хімічної зброї неприйнятно.

Британський уряд запросив незалежних технічних експертів Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) для перевірки зразків нервовопаралітичної речовини "Новачок", яке було виявлено в місті Еймсбері.

"Незалежним технічним експертам з ОЗХЗ було запропоновано повернутися до Великої Британії, щоб продовжити свою роботу, аби самостійно підтвердити нервовопаралітичної речовини", - йдеться в повідомленні уряду Британії.

Наголошується, що експертів ОЗХЗ запросили для збору додаткових зразків.

Британський уряд в черговий раз повторив, що використання хімічної зброї є неприйнятним і суперечить міжнародному праву.

Раніше британська антитерористична поліція заявила у п'ятницю, 13 липня, про те, що було знайдене джерело нервово-паралітичної речовини, від контакту з якою 30 червня були отруєні двоє жителів міста Еймсбері.

Нагадаємо, пара британців - Чарлі Роулі і Дон Стерджесс - 30 червня отруїлася у Еймсбері. Після декількох днів перебування в лікарні Солсбері 44-річна Стерджесс померла. Скотленд-Ярд звинуватив Росію в загибелі британської підданої від "Новачка".

Раніше з'явилося повідомлення,що британські правоохоронці встановили ряд осіб, причетних до отруєння екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері - за версією поліцейських, до їх отруєння отрутою "Новачок" причетні "кілька росіян".

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".