Колишній інформатор WikiLeaks Челсі Меннінг звільнена після 62 днів ув'язнення. Про це повідомляє газета The New York Times з посиланням на її адвоката.
Суд у США відправив Меннінг під варту в березні після того, як вона відмовилася давати свідчення великому журі в рамках розслідування проти WikiLeaks. Термін ув'язнення Меннінг закінчився у день, коли закінчилися повноваження великого журі, якому вона відмовилася давати свідчення.
Адвокат припустив, що Меннінг можуть знову заарештувати - 16 травня вона повинна виступити перед новим складом журі. Свідчити Меннінг не збирається.
Челсі Меннінг є колишнім аналітиком Міноборони США. У 2010 році Меннінг, тоді відома як чоловік на ім'я Бредлі Меннінг, скачала близько 500 тисяч документів про бойові дії в Іраку і Афганістані і передала деякі файли проекту WikiLeaks. У 2013 році Меннінг засудили до 35 років в'язниці за держзраду. Після вироку вона оголосила про зміну імені та статі. У січні 2017 року президент США Барак Обама помилував її.
Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештовали 11 квітня в Лондоні за запитом США. Влада Еквадору позбавила Ассанжа притулку в посольстві в Лондоні, де він жив протягом майже семи років.
Рішенням суду Великої Британії від 1 травня Ассанжа відправили до в'язниці на 50 тижнів через неявку до суду у 2012 році. Сам засуджений спокійно сприйняв вирок, однак у Wikileaks його назвали "прагненням помсти".
Докладніше про Джуліана Ассанжа, причини, через які він переховувався в еквадорському посольстві, і його арешт читайте у матеріалі DT.UA "Джуліана Ассанжа заарештували в Лондоні за запитом США: головне".