UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-директор МІ6 не радить Британії виходити з ЄС і замикатися в собі – Newsweek

За його словами, після вибухів у Брюсселі британці повинні зрозуміти, що європейські країни будуть у більшій безпеці разом.

Поширення політики в стилі мільярдера Дональда Трампа у Великобританії не призведе ні до чого хорошого у області безпеки. І після терактів у Брюсселі британцям варто зрозуміти, що краще лишитися в складі ЄС, щоб разом з іншими країнами-учасницями захистити себе.

Про це на сторінках Newsweek пише віце-президент консалтингової компанії в сфері безпеки The Soufan Group і колишній голова МІ6 Річард Барретт.

"Несподіваний спалах "трампізму" у Об'єднаному Королівстві, посилений дебатами про вихід з ЄС, нічим не допоміг нашій безпеці. Це більше йде на користь терористам, ніж тим, хто проти них", - пише експерт.

Барретт називає безглуздим аргумент прихильників виходу з ЄС про те, що без об'єднання Лондон матиме більше можливостей контролювати свої кордони. Він звертає увагу на те, що ніхто не вимагає від Великобританії приєднання до Шенгенської зони. Це дозволяє Лондону вже зараз охороняти свої кордони, в той час як прикордонники сусідніх Бельгії і Франції теж продовжують працювати.

"Насправді зміцнення прикордонного контролю нічого не змінить, оскільки не можна точно сказати, хто з британських громадян, повертаючись з-за кордону, становить небезпеку, а хто ні. Тому значно вигідніше співпрацювати з нашими партнерами, ніж заховатися у панцир "маленької Англії", - вважає Барретт.

Раніше експерти підрахували, що Великобританія втратить 145 мільярдів доларіву разі виходу з ЄС. Це становить 5% від ВВП країни.

Видання Financial Times писало, що прихильники виходу Британії з ЄС повторюють помилку Греції. Вони вважають, що сказавши "ні" на референдумі, дадуть можливість уряду виторгувати поступки у Брюсселя. Однак щось подібне вже безуспішно намагався зробити прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас.

Британія вже визначилася з датою референдуму – він відбудеться 23 червня. Раніше Лондон і Брюссель досягли угоди, яка повинна запобігти виходу Великобританії зі складу ЄС. Президент Ради ЄС Дональд Туск і британський прем'єр Девід Кемерон відзначили, що ці домовленості відповідають інтересам усіх сторін. Вони, зокрема, містять додаткові точкові винятки, незважаючи на те, що Великобританія й зараз має "особливий статус" в ЄС.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?