UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джонсон опублікував новий план Brexit

У цьому документі прем'єр припускає, що Північна Ірландія залишиться у складі єдиного європейського ринку, але вийде з митного союзу. У випадку прийняття цього компромісу, Асамблея Північної Ірландії повинна спочатку затвердити ці домовленості, а потім кожні чотири роки голосувати за їх прологацию.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон запропонував Єврокомісії компроміс з британсько-ірландським кордоном після виходу з Європейського Союзу. У новому документі він запропонував створити два нових кордони навколо Північної Ірландії, щоб вийти з глухого кута, пов'язаного з операцією по виходу країни з ЄС, повідомляє Politico.

Нове рішення від Джонсона буде означати митний кордон між Північною Ірландією та Ірландією, яка, за словами політика, може врегулюватися допомогою електронних перевірок далеко від кордону і фізичних перевірок у приміщеннях торговців, а також в інших місцях, які можуть бути розташовані в будь-якій точці Північної Ірландії та Ірландії.

Він пропонує продумати заходи, при яких Ірландія та Північна Ірландія будуть єдиним простором для руху товарів, у тому числі сільгосппродукції. При цьому Північна Ірландія, як і інші частини Великобританії, вийде з Митного союзу ЄС. Пропозиції Джонсона також залишають можливість для влади Північної Ірландії запропонувати додаткові заходи щодо регулювання руху товарів на острові Ірландія.

"Тепер обом сторонам необхідно подумати, чи достатньо у них готовності піти на компроміс і вийти за рамки існуючих позицій, щоб вчасно прийти до угоди", - заявив Джонсон.

Згідно з документом, Асамблея Північної Ірландії повинна спочатку затвердити ці домовленості, а потім кожні чотири роки голосувати за їх продовження.

Він визнав, що план вимагає поліпшення і спрощення існуючих митних правил, які повинні бути розроблені з цього моменту до кінця передбачуваного перехідного періоду Brexit в грудні 2020 року.

Джонсон також пообіцяв "нову угоду" для Північної Ірландії, яка буде включати фінансову підтримку для нововведень.

У свою чергу, прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар сказав, що планує поговорити з Джонсоном наступного тижня згідно його пропозиції.

Представник Євросоюзу на переговорах по Brexit Мішель Барньє заявив раніше в Twitter, що Європейська комісія розгляне пропозицію Великобританії "об'єктивно", але не варто очікувати позитивної відповіді.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін сказав Sky News, що пропозиції від Джонсона ще "гірше", ніж те, що пропонувала Тереза Мей, тому що нові правила Великобританії будуть відхилятися від норм ЄС.

Джонсон вважає, що саме розбіжності по цій темі в першу чергу заважають Лондону і ЄС домовитися за умовами Brexit.

Також Джонсон написав президенту Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, в якому наполягав на тому, що вся Великобританія повинна покинути Митний союз ЄС 31 жовтня, не дивлячись на угоди з Брюсселем.

Нагадаємо, 18 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію про "упорядкований Brexit". Тепер Велика Британія зможе відстрочити вихід з ЄС за наявності "конкретної мети". Наступного дня Борис Джонсон і Жан-Клод Юнкер домовилися, що Сполучене Королівство вийде з Євросоюзу з угодою щодо Brexit.

23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв перегони за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.

Джонсон є одним з найпослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряд Терези Мей він залишив після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.

Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".