Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон заявляє, що його країна планує формально розпочати переговори з Європейським Союзом щодо виходу до початку 2017 року.
Міністр висловив надію, що переговори будуть тривати менше двох років, відведених на це 50 статтею Лісабонської угоди. "Я не думаю, що ми насправді обов'язково будемо змушені витратити цілих два роки, але давайте подивимося, як будуть проходити переговори", - зазначив Джонсон.
Заява глави МЗС Великої Британії прозвучала незабаром після того, як президент Європейського парламенту Мартін Шульц під час свого візиту до Лондона у четвер, 22 вересня, закликав прем'єра країни Терезу Мей прискорити початок переговорів між Лондоном і Брюсселем.
У розмові з Мей Шульц зазначив, що розуміє бажання британського уряду не поспішати", проте підкреслив, що процес слід було б прискорити, щоб закінчити переговори до виборів в Європарламент, які заплановані на середину 2019 року.
На думку Шульца, для самої Великої Британії було б недобре, якби виборці, брали б участь у голосуванні в Європарламент на тлі переговорів про вихід.
Тереза Мей, зі свого боку, заявила, що її країна не збирається ініціювати переговори до кінця 2016 року.
Тим часом, лідери ЄС розробляють план оновлення Євросоюзу після Brexit. Детальний план оновлення ЄС повинен бути підготовлений до березня 2017 року. Гідеон Рахман на сторінках Financial Times писав, що ЄС може відродитися у дворівневому форматі з Україною в складі. Він запропонував створити два рівні інтеграції країн-учасниць, щоб задовольнити як федералістів, так і євроскептиків, і при цьому зберегти єдиний економічний простір.