UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві лабораторії Франції починають виробництво вакцин Moderna і Pfizer

Випуск вакцин розпочнеться вже навесні.

Лабораторія у Франції в березні почне виробництво вакцини від коронавірусу COVID-19 компанії Moderna Inc., а у квітні іншу установу запустить створення доз препарату від компаній Pfizer Inc. і BioNTech.

Про це в середу повідомила міністр з питань промисловості Франції Аньєс Панье-Рунаше, в ефірі радіостанції RTL.

"Виробництво на першому об'єкті стартує в березні, це буде вакцина від Moderna", - заявила Панье-Рунаше.

Виробництво буде вестися в лабораторії, що знаходиться в управлінні Recipharm - організації з розробки контрактів на фармацевтичну продукцію.

"Потім у квітні буде запущено виробництво вакцини від Pfizer і BioNTech", - додала міністр.

Виробництвом цього препарату займеться лабораторія компанії Sanofi і фірма Delpharm. При цьому Sanofi займається створенням власної вакцини від коронавірусу.

Читайте також: Що буде, якщо пандемія коронавірусу ніколи не закінчиться — The Washington Post

За словами Панье-Рунаше, в травні планується почати створення вакцини, розробленою німецькою фірмою CureVac. Міністр зазначила, що на цей час очікується схвалення застосування даного препарату.

Напередодні президент Франції Емманюель Макрон заявляв, що незабаром чотири об'єкти на території країни приступлять до виробництва вакцин від COVID-19.

У Франції з початку пандемії виявили понад 3,2 млн випадків зараження COVID-19, понад 77 тис. Інфікованих померли.

Раніше Рада ЄС вніс зміни в рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень вільного пересування, у відповідь на пандемію COVID-19.

В ЄС додали нову категорію обмежень, йдеться в заяві на сайті Ради.

Згідно з оновленою рекомендацією, новий колір (темно-червоний) додається до чинних категорій: зелений, помаранчевий, червоний і сірий на щотижневій мапі Європейського центру профілактики та контролю захворювань.

Цей колір буде застосовуватися в районах, де вірус циркулює на дуже високому рівні, в тому числі інші інфекційні штами. Він буде застосовуватися до районів, де сукупний 14-денний рівень повідомлень про випадки COVID-19 становить 500 або більше на 100 000 осіб.

З ростом числа інфекцій і поширенням нових штамів вірусу велика частина ЄС вже в "червоній зоні", тому нові "темно-червоні зони" допоможуть виділити зони з дуже високим ризиком.

Станом на середу, 3 лютого, у світі зафіксовано 103 854 072 випадки зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

За добу 444 670 осіб; померли 2 252 812 осіб (+14 839); одужали 57 656 116 осіб (+335 513).