UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Дуже важливий речовий доказ": Навальний вимагає, щоб йому повернули одяг, в якому він був у день отруєння

"30 днів "дослідчої перевірки" були використані для того, щоб ховати цей найважливіший доказ".

Російський опозиціонер Олексій Навальний, видужуючий після отруєння нервово-паралітичним речовиною "Новачок ", вимагає, щоб Росія повернула йому одяг, вилучену в лікарні Омська 20 серпня, так як вона може бути важливим речовим доказом, повідомляється на офіційному сайті Навального.

"Мене зараз цікавить одне: моя одяг. А саме той одяг, в якій я був в день отруєння 20 серпня", - написав Навальний.

Він підкреслив, що одяг у нього забрали в рамках дослідчої перевірки, яка не може тривати довше, ніж 30 діб. На думку політика, це час використовували, щоб заховати найважливішу доказ.

"Перед тим, як вирішити мене відвезти до Німеччини, весь одяг з мене зняли, і відправили абсолютно голого. З урахуванням того, що на моєму тілі «Новачок був виявлений, і контактний спосіб зараження досить імовірний, мій одяг - дуже важливий речовий доказ", - зазначив Навальний і заявив, - Я вимагаю, щоб мій одяг акуратно упакували в целофановий пакет і повернули мені ".

Читайте також: "Мене вже вивели з коми, але я нікого не впізнаю": Навальний розповів про перші відчуття після отруєння "Новачком"

Спікер німецького уряду Штеффан Зайберт розповів про те, що три незалежні лабораторії підтвердили наявність в пробах Навального речовини групи «Новачок».

2 вересня уряд Німеччини заявило про те, що російського опозиціонера Олексія Навального отруїли нервово-паралітичним речовиною «Новачок».

Канцлер Ангела Меркель констатувала: Навальний став жертвою злочину, і Кремль повинен відповісти за це. Меркель допустила зупинку будівництва газопроводу «Північний потік-2», хоча цей російський проект Берлін послідовно захищав від загрози безлічі санкцій.

Помпео засудив отруєння ще 25 серпня, але не вказав прямо на провину російського уряду. Держсекретар США також підписав спільну заяву міністрів закордонних справ країн-учасниць G-7, в якому вони вимагають, щоб Росія була прозора щодо того, хто несе відповідальність за напад. У заяві "великої сімки" говорилося, що підписали його боку зосередили свою увагу на тому, як Росія справляється з цим епізодом, і посилалися на зобов'язання країни по боротьбі із застосуванням хімічної зброї.

17 вересня група вчених висунула російського опозиціонера Олексія Навального на Нобелівську премію миру.

Детальніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідно його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» в ZN.UA.