UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуда заявив про неприпустимість "заморожування" російсько-українського конфлікту

Він знову заявив, що найкращий вихід із ситуації - це повернення до статус-кво до конфлікту.

Президент Польщі Анджей Дуда виступає проти "заморожування" російсько-українського конфлікту. Про це він розповів в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, передає DW.

За словами Дуди, ситуація на сході України та посилення присутності НАТО в Польщі стануть основними темами його переговорів з канцлером Ангелою Меркель і президентом Німеччини Йоахімом Гауком в Берліні.

"Перш за все ми повинні спрямувати наші зусилля на те, щоб цей конфлікт не був заморожений, а завершився встановленням міцного миру", - зазначив Дуда.

На його думку, якщо держава незаконно окупує чужу територію, то кращий вихід - повернення до статус-кво до конфлікту. Прийняття зміни кордонів, вчинений з використанням сили, створило б небезпечний прецедент в Європі.

Дуда зазначив, що мінські угоди лише обмежили бойові дії, однак не поклали край конфлікту. А тому потрібно напрацювати нове мирне врегулювання, для чого Німеччина, Франція та інші країни, в тому числі і Польща, мають діяти спільно.

Читайте також: Українці найкраще ставляться до Польщі, Білорусі та Грузії

Напередодні Дуда також заявив, що Європа повинна вимагати від Росії повернення Криму Україні. Він підкреслив, що Кремль порушив міжнародне право.

"Цього не можна ігнорувати. Ми повинні домагатися повернення статусу-кво", – сказав Дуда.

У той же час, оглядач Енджей Білецький на сторінках Rzeczpospolita пише, що Україна відвертається від Польщі. На його думку, Порошенко зробив висновок з польської політики, яку вона проводила після революції на Майдані. Варшава "створила міражі інтеграції" України з ЄС і НАТО. Вона позиціонувала себе як адвокат українців і посередник між Брюсселем і Вашинтоном проти Москви.

Але коли Путін захопив Крим і частина Донбасу, заставши зненацька весь Захід, Польща раптом самоусунулася. Вона не підтримала українців значними фінансами, які б допомогли її економіці, не передала їм зброю, не ввела додаткових санкцій проти Москви. А польські розповіді про можливості для України вступити в ЄС виявилися нічим непідтвердженими мріями.