UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дослідники з'ясували, що у змозі знизити зараження коронавірусом на 90%

Вчені з'ясували, як поводиться вірус у різному середовищі – на вулиці, у будинку та офісному приміщенні.

Коронавірус втрачає близько 90% здатності заразити людину після п'яти хвилин проведених нею на свіжому повітрі.

Про це свідчать дані центру аерозолів Брістольського університету, пише The Guardian.

Дослідники стверджують, що раніше люди помилково закривалися від припливу свіжого повітря, побоюючись передачі хвороби повітряно-краплинним шляхом.

"Люди були зосереджені на приміщеннях, що погано провітрювалися, і думали про повітряно-краплинну передачу через метри або через кімнату. Я не кажу, що цього не буває, але я вважаю, що найбільший ризик зараження коли ви знаходитесь поряд з кимось", – заявив директор дослідницького центру та провідний автор дослідження професор Джонатан Рід.

Читайте також: У ВООЗ заговорили про модифікацію вакцин від COVID-19

Дослідники припускають, що оскільки вірусні частинки залишають легені відносно вологими й багатими вуглекислим газом, вони швидко втрачають воду і висихають, в той час, як перехід до нижчих рівнів вуглекислого газу пов'язаний зі швидким зростанням pH. Це порушує здатність вірусу інфікувати клітини людини.

Було доведено, що у відносно сухому повітрі, при вологості 50% як у багатьох офісах, вірус втрачав половину своєї інфекційності протягом 10 секунд.

При вологості 90% зниження інфекційності було поступовим: 52% частинок залишалися заразними через 5 хвилин, а через 20 хвилин приблизно 10%. У цьому температура повітря не впливає на вірусну інфекцію.

Наголошується, що вчені проводили дослідження з усіма штамами Sars-CoV-2, крім "Омікрону". Вчені також наголосили на важливості носіння маски в ситуаціях, коли люди не можуть фізично дистанціюватися один від одного та регулярного провітрювання приміщень.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я попередили, що бустерні щеплення, які в організації рекомендували раніше для деяких категорій людей, не допоможуть у боротьбі з новими штамами ковіду. На думку експертів, ця стратегія не є життєздатною.

Також повідомлялося, що керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями Європейського агентства лікарських засобів (EMA) Марко Кавалері заявив, що ризик госпіталізації після зараження коронавірусом штаму "омікрон" приблизно на 50% нижчий у порівнянні зі штамом "дельта".

Чого чекати від пандемії COVID-19 цього року, читайте у статті Павла Ковтонюка "Ситуація із COVID-19 в Україні. Прогноз на 2022 рік".