Всі політики думають перш за все про своє виживання. І Дональд Трамп не виключення. Коли в п'ятницю спецпредставник Департамента юстиції Роберт Мюллер опублікував цілу низку доказів втручання Росії у американські вибори, президент США інтерпретував це як атаку на його власну легітимність.
Про це пише The Times, нагадуючи, що Трамп дуже швидко зауважив, що в 13 обвинувачувальних висновках Мюллера немає заяв про змову між його виборчою кампанією і Москвою. Він заявив, що "росіяни зараз сміються до сліз" над розділом Америки.
Трамп має рацію, коли підкреслює що обвинувачувальні висновки не закидають йому змову з урядом іншої країни. Як зауважив віце-президент Facebook Роб Голдман у вихідні, активність Росії у мережі була на підйомі якраз після виборів з метою скоріше підвищити політичну напругу в Америці, ніж допомогти Трампу у Білому домі.
Водночас, документи підтверджують, що російське втручання у вибори дійсно відбулося. Попри те, що Трамп раніше прийняв заперечення Володимира Путіна за чисту монету, йому тепер потрібно визнати вагу доказів. Замість того, щоб одразу ж кидатися захищатися від звинувачень, яких Мюллер не робив, президенту США варто звернути увагу на Москву. Спочатку варто вказати на тих, хто намагався підірвати американську демократію, а потім виступити зі стратегією для контратак для стримування подібних операцій у майбутньому.
Критики Трампа будуть сподіватися, що висновки Мюллера наблизять їх до викриття, яке похитне право президента обіймати свою посаду. Ознак того, що це хоч колись станеться, немає. Кілька таємних зустрічей членів виборчого штабу Трампа з російськиими чиновниками не тягне на змову. Однак, Трампу варто засудити Москву за її вчинки не лише тому, що це був акт агресії з її боку, а й для того, щоб позбутися підозр, що у нього є що ховати. Йому потрібно відреагувати на висновки Мюллера так, як більшість республіканців і запровадити нові більш жорсткі санкції проти Росії.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.