UA / RU
Підтримати ZN.ua

До уваги користувачів Facebook: ЄСПЛ вирішив, що власник акаунту несе відповідальність за коментарі

Прецедент був створений у Франції під час виборчої кампанії.

Європейський суд з прав людини вперше у своїй історії визнав, що власник облікового запису в соцмережі Facebook несе відповідальність не тільки за сам контент, але і за коментарі, які інші користувачі соцмережі залишають на його сторінці.

У Франції місцевого депутата і кандидата на виборах в парламент засудили за розпалювання ворожнечі. При цьому він не видалив коментарі третіх осіб написані "мовою ненависті" стосовно мусульман під своїм постом у Facebook, йдеться у рішенні суду на його сайті.

При цьому суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська на своїй сторінці в Facebook написала, що ЄСПЛ вперше вказав, що "власник облікового запису несе обов'язки контролю і пильності, зокрема, якщо вирішує зробити свою обліковку публічною", бо він своїми повідомленнями може дати потенційну можливість будь-якому охочому написати повідомлення мовою ворожнечі в коментарях.

Читайте також: Російські тролі атакували сайти авторитетних ЗМІ у 16 країнах – дослідження

Уточнюється, що фігурант справи ні міг не знати, що його повідомлення надалі спровокує коментарі політичного характеру. Саме вони повинні були відстежуватися господарем сторінки більш ретельно.

"З таким висновком не погодилась одна суддя, на думку якої застосування «похідної» відповідальності власника аккаунту в Facebook є загрозою для свободи слова, насамперед у випадку публічних осіб з дуже великою кількістю "друзів". Висновок про відсутність порушення статті 10 Конвенції покладає на власника аккаунту важкий обов’язок контролю і здатний перетворити його на цензора слів, написаних на його стіні", - написала Юдківська.

Раніше повідомлялося, що соціальна мережа Instagram просити своїх користувачів вказувати дату народження. Це необхідно для того, щоб запустити нові функції та показувати різний контент.

Ця інформація дозволяє Instagram "створювати нові засоби безпеки для молоді й допомагає забезпечити правильний досвід для відповідної вікової групи".

Також повідомлялося, що Комісія з питань захисту персональних даних Південної Кореї (PIPC) наклала штраф на соцмережу Facebook і стрімінгову платформу Netflix за порушення конфіденційності користувачів.

Facebook отримала суворий штраф в розмірі 6,46 млрд вон (5,5 млн доларів). За даними регулятора, ця соцмережа створила і зберігала шаблони з розпізнавання особи 200 000 місцевих користувачів без наданої згоди в період з квітня 2018 по вересень 2019 року.