У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що попри легші симптоми «Омікрону», ставитися до ковіду як до грипу поки що рано, передає Reuters. Так, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес напередодні заявив, що, можливо, настав час відстеження еволюції коронавірусу як грипу, а не як пандемії. У такому разі коронавірус лікували б як ендемічне захворювання, без фіксації кожного випадку та тестування всіх людей із симптомами.
Проте старший співробітник ВООЗ про надзвичайні ситуації в Європі Кетрін Смолвуд заявила, що до цього ще далеко. Вона пояснила, що ендемічним захворюванням властива стабільна та передбачувана передача.
«У нас все ще є величезна невизначеність та вірус, який розвивається досить швидко, створюючи нові проблеми. Ми, звичайно, не в тій точці, де ми можемо назвати його ендемічним... Згодом це може стати ендемічним захворюванням, але прив'язати його до 2022 року на цьому етапі трохи складно», — сказав Смоллвуд.
Раніше у ВООЗ попередила, що з нинішніми темпами поширення COVID-19 у наступні шість-вісім тижнів штамом «омікрон» може заразитися більше половини населення Європи.
В Україні погіршуються COVID-показники. Особливістю «омікронової» хвилі COVID-19 є нашарування її на штам «Дельта», що ще не повністю пішов. Лікар-інфекіціоніст Ольга Голубовська каже, що ці два штами зараз циркулюють одночасно, викликаючи підвищення рівня захворюваності та госпіталізацій.
Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не лише для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати на Україну, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» в ZN.UA.