Всі диктатори бояться пропустити важливий момент, коли стан речей починає змінюватися не на їхню користь. А якщо автократ ще й вихований КДБ, він починає готувати плани відступу заздалегідь.
Про це пише оглядач Роджер Бойз на сторінках британського видання The Times, нагадуючи про документальний фільм Олівера Стоуна про Володимира Путіна, який він називає наївним. В одному з епізодів "The Putin Interviews" президент Росії зізнається, як сильно боявся того, що Борис Єльцин звільнить його.
"Я міг думати лише про одне: де мені сховати дітей. Я мене не було охоронців. Нічого. Як я міг жити?" - сказав Путін в фільмі.
Британський оглядач зауважує, що це був єдиний щирий момент у всьому фільму Стоуна, який він називає берхливим і наївним. В цьому фрагменті на мить можна почути відчать російського президента.
"Ця невпевненість повернулася в майбутньому. Російський лідер думає: а що, як Захід використає Олексія Навального, щоб посіяти неспокій серед "дітей" Путіна після виборів наступного березня і поставити під сумнівть його перемогу? А що як почнеться хаос, як в Україні?" - йдеться в статті.
Але більше всього Кремль боїться того, що "діти Путіна", тобто покоління росіян, яке виросло за роки його президенства, почнуть співпрацювати з іншими, хто вже протестує проти його режиму: з далекобійниками і робітниками, яким не подобається погіршення рівня життя, підвищення комунальних тарифів і звільнення. Протести всіх цих груп загрожують тим, що хтось такий, як Навальний, може об'єднати росіян під єдиним гаслом боротьби з корупцією режиму.
"Здається, чим довше править Путін, тим більше його охоплює тривога. Зміни швидко просуваються по Росії, і він міцно заплющує очі. Поки що легко зкрити рот критикам, на зразок Навального. Але від проблем, на які Навальний звертає увагу, не можна сховатися. Росіяни хочуть більш ефективну і чесну владу", - йдеться в статті.
Оглядач нагадує, що система Путіна заснована на особистій вірності і баронських доходах наближених людей. І вона абсолютно суперечить тому, чого вимагають росіяни.
Тим часом, видання Frankfurter Allgemeine писало, що Путін виявився не таким впевненим у своїй популярності. Під час протестів цього тижня Кремль показав, що хоче задушити протестні рухи до того, як вони стануть здатними загрожувати режиму.
Нагадаємо, що російського опозиціонера Олексія Навального заарештували на 30 діб за повторне порушення правил проведення мітингу.
Під час акції протесту, приурочених до Дня Росії, поліція затримала більше 1,5 тисяч осіб, в тому числі, понад 730 протестуючих у Москві і близько 500 у Санкт-Петербурзі. Серед затриманих чимало неповнолітніх. Ініціатором акцій протесту став голова "Фонду боротьби з корупцією" Олексій Навальний, - один з авторів журналістського розслідування про корупцію прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.