UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дизайнер розробив світлову інсталяцію для збільшення росту рослин

Перший проект реалізували на ділянці площею 20 000 квадратних метрів

© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde
© Studio Roosegaarde

Studio Roosegaarde представила проект Grow - світлову інсталяцію площею 20 000 квадратних метрів, покликану підкреслити красу сільського господарства, а також поліпшити зростання сільськогосподарських культур. Студія з Роттердама, очолювана дизайнером Дааном Рузегаарде, використовувала червоне, синє та ультрафіолетове світло, щоб перетворити поле в динамічний витвір мистецтва.

Крім створення візуального видовища, інсталяція лежить в основі того, як можна використовувати певні «світлові рецепти» для збільшення росту рослин і скорочення використання пестицидів на 50 відсотків.

Studio Roosegaarde

Дослідження показують, що певні комбінації світла можуть не тільки посилити метаболізм рослин, але і створити стійкість до шкідників і хвороб. Хоча ця технологія використовувалася в теплицях, Рузегаарде побачив можливість перевірити її потенціал в ширшому масштабі.

«Специфічний ультрафіолетове світло активує захисну систему рослин. І що цікаво, воно діє на всі культури », - пояснив дизайнер. «Так ми можемо скоротити використання пестицидів».

Пестициди мають значний шкідливий вплив на біологічне різноманіття, одну з основ стійкості. Якщо сільське господарство зможе зменшити залежність від них, це принесе велику користь навколишньому середовищу.

Studio Roosegaarde

Тому Studio Roosegaarde створила проект Grow за допомогою світлодіодів високої щільності, розташованих в різних точках поля. Пристрої переміщаються вгору і вниз, рівномірно розподіляючи світло по полю. Рухаючись, вони створюють чарівливі візерунки. «Це дуже футуристично і в деякому роді дуже романтично», - заявляє Рузегаард.

Дизайнер бачить в Grow амбітний проект з більшою аудиторією. Рузегаард планує поширити його по всьому світу, пропонуючи різні рецепти освітлення, які підходять для різних культур.

Studio Roosegaarde

Читайте також: Прозора деревина: американські вчені винайшли екологічне скло

Земля - найцінніший ресурс України, який ми втрачаємо. У гонитві за прибутками ми видавлюємо з неї максимум і не думаємо про те, що буде завтра. Вже сьогодні світові експерти оцінюють рівень деградирование українських грунтів в 20-40%. Якщо в результаті негативного процесу знамениті українські чорноземи стануть історією, то з амбіціями аграрної наддержави доведеться розпрощатися. Як ми можемо захистити землю від виснаження, читайте в статті голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого.