Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що дискусії про передачу Україні далекобійних ракет Taurus «доводяться до крайнощів», передає Tagesschau. На його думку, у дебатах щодо поставок ракет не потрібно випускати з поля зору нагальні оборонні потреби України.
В ефірі радіо Deutschlandfunk Пісторіус заявив, що для України актуальним питанням є забезпечення достатньою кількістю артилерійських боєприпасів та протиповітряна оборона. Таку заяву він зробив перед черговим засіданням у форматі «Рамштайн», коли критикував витік інформації з таємного засідання Комітету з питань оборони.
«Те, що секретна інформація просочилася із засідання, є частиною цієї какофонії. Кожен намагається своєю поведінкою зробити собі ім'я, якимось чином зіграти свою гру», – зазначив Пісторіус.
Він додав, що єдність як правлячої коаліції, так і правлячих фракцій у підтримці України лишається непорушною. При цьому він застеріг від шкоди, якої можуть завдати в рамках дебатів про Taurus.
«Перш за все, ця дискусія місяцями доводилася до крайнощів. Це право кожного, хто цього хоче. Ми не повинні були дійти до того, щоб виключити її раз і назавжди. Однак я вважаю, що має бути зрозуміло, що підтримка України в інших сферах є більш важливою», – заявив Пісторіус.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкидає постачання Taurus Києву, оскільки побоюється, що це може безпосередньо втягнути Німеччину у війну. Ракети Taurus характеризуються великою дальністю дії — близько 500 кілометрів, та високою точністю. Така зброя дозволила б знищувати російські склади боєприпасів, захищені командні центри та життєво важливу військову інфраструктуру РФ далеко за лінією фронту. Противники передачі ракет вказують на загрозу ескалації, оскільки Taurus можуть дістати навіть до цілей у Москві.
Повідомлялося, що Британія запропонувала Німеччині допомогу в питанні передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Одним із можливих варіантів можуть бути «кругові поставки»: Берлін передасть Taurus Британії, а Лондон відправить Києву крилаті ракети Storm Shadow. Однак у Німеччині немає єдності щодо такої «схеми».