UA / RU
Підтримати ZN.ua

Диктатура Піночета в Чилі: країна починає пошуки тисячі жертв лише до 50-ї річниці військового перевороту

Чилійська держава вперше візьме на себе відповідальність за пошуки понад тисячі людей, які зникли під час диктатури генерала Августо Піночета (1973-1990 ). Це оголосив президент Габріель Борік, за кілька днів до 50-річчя військового перевороту, пише L'Agence France-Presse.

Десятиліттями ці пошуки здійснювали майже виключно родини жертв, і було знайдено останки лише 307 загиблих. Доля ще 1162 людей залишається невідомою.

Читайте також: Вбивство нобелівця людьми диктатора Піночета: нові деталі смерті Пабло Неруди

План спрямований на реконструкцію траєкторії жертв після їх затримання та зникнення. Більшість зниклих без вісті були робітниками і селянами в середньому за тридцять років.

Роль ЦРУ 

США здійснювали матеріальну підтримку уряду військових після перевороту, хоч публічно й критикували його. 11 вересня 1973 року Августо Піночет організував за підтримки ЦРУ військовий переворот у Чилі проти президента-соціаліста Сальвадора Альєнде, демократично обраного трьома роками раніше, і встановив до 1990 року військову диктатуру, позначену кривавими репресіями. Близько 40 000 людей були закатовані, а 3 200 були вбиті або досі вважаються зниклими безвісти. 

Читайте також: У Чилі ексгумують останки Пабло Неруди, щоб довести його вбивство Піночетом

Досі основною перешкодою для пошуку зниклих безвісти була відсутність співпраці з боку збройних сил. Сімейні асоціації звинувачують їх у тому, що вони володіють усією інформацією, але відмовляються надати її в ім’я «пакту мовчання». 

Читайте також: Чилійські судді вибачилися перед сім'ями жертв режиму Піночета

Наприкінці 1990-х військові надали інформацію про близько 200 затриманих, тіла яких нібито були викинуті в море, але деякі з цих тіл були знайдені в братських могилах.

Августо Піночет помер у 2006 році, так і не був засуджений за злочини, вчинені його режимом.