UA / RU
Підтримати ZN.ua

Девід Кемерон попередив ООН про наслідки відмови від підтримки України

Він нагадав, що світ вже шукав компромісів з Путіним.

Під час виступу перед Генеральною Асамблеєю ООН у Нью-Йорку напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон визнав, що у союзників Києва з’явилося відчуття втоми, наявність інших проблем та думки про компроміс, пише Sky News.

«Є відчуття втоми, є інші проблеми, компроміс може здатися привабливим. Але це неправильно. Ми маємо усвідомлювати  ціну відмови», — сказав він.

Кемерон послався на заяви Владіміра Путіна, зроблені ним у інтерв’ю американському журналістові Такеру Карлсону, в яких російський диктатор не виглядав готовим до компромісів і наполягав на досягненні усіх раніше поставлених ним цілей.

«Це не людина, яка шукає компромісу – скоріше, це неоімперіалістичний хуліган, який вважає, що сила є правильною», — наголосив політик, додавши, що якщо Путін здобуде перемогу, постраждає решта світу.

Читайте також: Інтерв'ю Путіна Карлсону вивчатимуть у школах Росії — ЦНС

Свій виступ в ООН він почав зі згадки про те, що попереджав світ про небезпеку, яка йде від Путіна, ще у 2008 році, коли був лідером опозиції. Тоді  російські війська увійшли в Південну Осетію в Грузії. Під час його перебування на посаді прем’єр-міністра, у 2014, «зелені чоловічки» Путіна увійшли до Криму.

«Я сказав, що якщо ми не протистоїмо Путіну, він повернеться за новими жертвами. Тепер, коли він спробував завоювати всю Україну і не зміг цього зробити, урок цієї історії очевидним: якщо ми не протистоїмо Путіну, він повернеться за новими землями та жертвами», — сказав міністр закордонних справ.

Він розкритикував заяви російського лідера про нібито наміри країн Заходу «розчленувати Росію».

«Це грандіозна брехня. Я та інші лідери витратили роки, намагаючись налагодити відносини з Москвою. Ми робили це, тому що ми глибоко віримо, що безпечна, стабільна Росія, яка живе в мирі зі своїми сусідами, відповідає нашим інтересам і інтересам світу», — зазначив Кемерон.

Те, що замість мирного існування  Путін вважає за краще повертатися до дев’ятого століття, щоб виправдати агресію, міністр назвав «трагедією».

Читайте також: Кемерон: Британія, США та Європа мають підтримати Україну в боротьбі проти РФ заради глобальної безпеки

Він також припустив, що у разі, якщо Захід втомиться, російський диктатор з легкістю застосує своє викривлене бачення історії деінде: наприклад у Молдові чи країнах Балтії.

«Жодна країна з великим, агресивним сусідом не буде в безпеці. Так, ми повинні підтримувати Україну – але не лише за Україну, не лише за Європу, а за світ і простий принцип: безпека кордонів, святість націй, принцип самовизначення. Боротьба України — це наша боротьба, боротьба світу, і світ має бути сильним», — завершив свій виступ Кемерон.